Gyárfásra súlyosabb büntetést, Portikra életfogytiglant kért az ügyészség a Fenyő-ügyben
A büntetőper további két tárgyalási nap után, április 10-én érhet véget jogerős ítélettel, ezzel véglegesen lezárulhat Fenyő János médiavállalkozó 1998. februári meggyilkolásának kacifántos ügye.


A büntetőper további két tárgyalási nap után, április 10-én érhet véget jogerős ítélettel, ezzel véglegesen lezárulhat Fenyő János médiavállalkozó 1998. februári meggyilkolásának kacifántos ügye.
Az ügyészség a másodfokú eljárásban életfogytiglant kért Portik Tamásra, Gyárfás Tamásra pedig súlyosabb büntetést Fenyő János meggyilkolása ügyében – adta hírül a Blikk.
Gyárfást Tamást 2024. február 8-án találta bűnösnek a Fővárosi Törvényszék emberölésben elkövetett bűnsegédlet miatt. Őt elsőrendű vádlottként 7 év szabadságvesztésre és 10 év közügyektől való eltiltásra ítélték, a letartóztatásától viszont eltekintettek. Portik Tamást emberölésben való felbujtásban ítélték el életfogytiglani börtönbüntetésre, amelyből 20 év letöltése után szabadulhat az egykori médiavállalkozó.
A Vico médiabirodalom alapítóját és a Népszava tulajdonosát 1998. február 11-én Budapesten a nyílt utcán lőtték le.
Tizenöt év sikertelen nyomozás után a rendőrség 2013-ban nevezte meg a gyilkosság lehetséges elkövetőjét: az Aranykéz utcai robbantással is gyanúsított Jozef Roháčot, akinek a DNS-ét megtalálták az elkövető által hátrahagyott sapkában. Roháčot 2017-ben el is ítélték Fenyő meggyilkolásáért. A megbízó kilétére azonban akkor még nem derült fény.
2018 áprilisában Gyárfás Tamást, a Magyar Úszó Szövetség korábbi elnökét és Portik Tamást felbujtással gyanúsították meg az ügyben, és hamarosan mindketten vádlottak lettek.
Az első fokon eljáró bíróság – a váddal egyezően – ítéletében arra jutott, hogy Gyárfás azért ölette meg Fenyő Jánost, mert nagyon súlyos üzleti konfliktusuk volt.
Horn Gyula lett volna a közvetítő, de ez nem jött össze
A bíróság bizonyítottnak látta, hogy Fenyő és Gyárfás üzleti konfliktus a Nap TV miatt alakult ki. Fenyő ugyanis meg akarta szerezni a Nap TV-t, illetve annak szerkesztési jogát. A bíró szerint a ez a konfliktus olyan szintre emelkedett, hogy még Horn Gyula miniszterelnök is megpróbált közvetíteni köztük.
Gyárfás Tamás ügyvédje az ítélet indoklását és az ügyészség vádpontjait képtelenségnek nevezte. Megítélése szrint a hatóságok bizonyítékokat gyártottak, a törvényszék indoklását több ponton is értelmezhetetlennek minősítette.
A tervek szerint április 10-én fejeződhet be jogerős ítélettel a büntetőper, ezzel véglegesen lezárulhat Fenyő János 27 évvel ezelőtti kivégzésének az ügye.
Fotó: YouTube / ATV