Szeptembertől nincs több sumákolás: publikusak lesznek a kórházi fertőzések adatai
Szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő és publikáló rendszer – erről Hegedűs Zsolt beszélt, amikor a miniszterelnökkel látványos bejárást tartott a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban. Magyar Péter és az egészségügyi miniszter az Uzsoki utcai kórház főépületének tetejére tűzlétrán felmászva tekintette meg a kicserélt hűtőberendezéseket.

Szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő és publikáló rendszer – erről Hegedűs Zsolt beszélt, amikor a miniszterelnökkel látványos bejárást tartott a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban. Magyar Péter és az egészségügyi miniszter az Uzsoki utcai kórház főépületének tetejére tűzlétrán felmászva tekintette meg a kicserélt hűtőberendezéseket.
Hegedűs Zsolt csütörtökön kapta meg azt az anyagot, amely arról szól, hogyan fogják mérni és hitelesíteni a kórházi fertőzéseket, és miként fogják az adatokat publikálni. Ezt pedig bemutatják a kormányzatnak, és szeptember elsejétől „ezek már indulnak”. A tárcavezető az egyik legfontosabb tényezőnek az átláthatóságot nevezte, hozzátéve: mindent megtesznek azért, hogy modern, európai és nagyon magas szintű egészségügyi ellátása legyen a magyaroknak – írja a 444.
A Magyar Közlönyben az ezzel kapcsolatos kormányhatározat egy hónapja jelent meg. Ebben a Magyar-kormány „a lakosság transzparens, naprakész tájékoztatása, valamint a további szükséges intézkedések meghozatala érdekében” elrendelte:
- az országos módszertan kidolgozását az adatok intézményenkénti nyilvánossá tétele érdekében,
- az aktív fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményekre vonatkozó, validált és szakmailag értelmezett egészségügyi ellátással összefüggő fertőzési adatok nyilvános közzétételét,
- illetve a közzétételi rendszer módszertani továbbfejlesztését, az adatok pontosságának és validitásának folyamatos javítását.
A módszertan kidolgozására június 30-ig adott határidőt a kabinet, az első adatok közzétételére pedig szeptember 1-ig.





