2026.05.10. 17:26

Megkezdődtek a miniszterjelölti meghallgatások, kedden esküt tehet a Tisza-kormány

Megkezdődtek a miniszterjelölti meghallgatások, kedden esküt tehet a Tisza-kormány

Hétfő reggeltől bizottsági meghallgatások sora várt a Tisza-kormány miniszterjelöltjeire, az Országgyűlés pedig kedden már eskütétellel véglegesítheti az új kabinet felállását.

Brutális tempóban indult be a parlamenti munka az új Országgyűlés első teljes munkanapján: hétfő reggel nyolc órától egyszerre hat bizottsági ülés kezdődik, amelyeken megkezdik a Magyar Péter vezette új kormány miniszterjelöltjeinek meghallgatását.

Hétfőn összesen 13 bizottság ül össze, kedden pedig további hat folytatja a munkát. A meghallgatások után kedden délután négy órától plenáris ülés következik, ahol az Országgyűlés ismerteti a köztársasági elnök átiratát a miniszterek kinevezéséről, Magyar Péter bemutatja kabinetjének tagjait, majd a miniszterek esküt is tesznek.

Hétfőn ül össze az Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottság, a Digitalizációs és Technológiai Bizottság, az Egészségügyi Bizottság, az Élő Környezetért Felelős Bizottság, az Európai Ügyek Bizottsága, valamint a Gazdasági és Energetikai Bizottság.

Az első körben Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszterjelölt, Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszterjelölt, Hegedűs Tamás egészségügyi tárcavárományos, Gajdos László élő környezetért felelős miniszterjelölt, Orbán Anita külügyminiszter-jelölt, valamint Kapitány István gazdasági és energetikai miniszterjelölt állt a bizottságok elé.

Több jelölt számára azonban nem ér véget egyetlen meghallgatással a nap. Orbán Anita külügyminiszter-jelölt három bizottság – az Európai Ügyek Bizottsága, a Külügyi Bizottság és a Nemzetbiztonsági Bizottság – előtt is beszámol elképzeléseiről, ezzel ő lesz a meghallgatási maraton csúcstartója.

Fotó: Kontroll

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak