Ma 15:21

60 embert rúgtak ki a Mandinertől – folytatódik a Fidesz holdudvarának leépítése

60 embert rúgtak ki a Mandinertől – folytatódik a Fidesz holdudvarának leépítése

Orbán Viktor Mandinert olvas // Forrás: Facebook / Orbán Viktor

Kohán Mátyás, a Mandiner rovatvezető-helyettese publicisztikában számolt be arról, hogy 60 embertől vált meg a lap. Kohán erősen bírálta az általa jobboldalinak nevezett sajtó eddigi működését. A benne dolgozókat – három csoportra – tisztességes újságírókra, naiv emberekre és gerinctelen aljamunkásokra osztotta.

“Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél”

Így kezdi publicisztikáját Kohán Mátyás, a lap rovatvezető-helyettese. Összesen 48-an maradtak a cégnél. Írásában kritizálta és meg is védte a Fidesz holdudvarában dolgozó munkatársait.

kohán.png

Kohán Mátyás a Tűzszünet című vitaműsorban // Forrás YouTube / Kontroll

“Egyszerre igaz két dolog: az, hogy ami eddig volt, nem volt jó úgy – és az, hogy érdemes lett volna nem a falnak csapódás módszerével átalakítani.”

Az egyre mélyülő árkok toposza ismert a közéletben. Sokan a Fideszt, kevesebben az óellenzéket és a volt kormánypártiak az alig két éves Tiszát jelölték ki a probléma okozójának. Az elvitathatatlan, hogy a távozó kormány plakátkampányai – amik hozzá köthető médiumok oldalain és lapjain jelentek meg – végtelen ellenségképgyárként mérgezték az olvasók elméjét még az arra nem érdemes cikkek oldalán is.

Kohán érdekes felvetést tesz és fejti ki cikkében. Az ő olvasatában az árokásásnak nem okozója volt a Mandiner, hanem elszenvedője. Úgy véli, az általa jobboldalinak nevezett sajtó nem propaganda volt, hanem a magyar politikai megosztottság következményeként létrejött, politikailag párhuzamos sajtórendszer része. Szerinte gazdasági / külföldi / politikai hátszél nélkül amúgy sem lehet megélni olyan kicsi piacon, mint a magyar.

A “jobboldali média” munkatársai Kohán szemüvegén keresztül

De nemcsak védte sajátjait, oda is csapott korábbi és jelenlegi kollégáinak, akiket három csoportba osztott:

  • A valódi újságírók, akik közül “minden egyes kolléga elvesztése tragédia; a bűnösen megkésett átszervezés tragédiája”.
  • “Szervilis és naiv emberek”. Kohán úgy véli sok olyan munkatársa volt, akik vagy kiöregedtek a szakmából vagy meg sem tanulták azt rendesen, így váltak a leköszönt hatalom kiszolgálóivá. Értük “fáj a szíve”.
  • Gerinctelen aljamunkások. Kohán olvasatában ők azok, „akikre teljes joggal csapott le most az Isten ostora”. Őket nem tartja kollégáinak, "sosem voltak azok, és örülök neki, hogy megtisztulunk tőlük".

Turbulencia a Mandiner körül

A Mandiner két videósa – Hoppál Hunor és Móna Márk – a választások után dobbantott a laptól és saját YouTube csatornát hoztak létre, ahol soft kritikákat fogalmaznak meg sok évvel ezelőtti Fideszhez köthető ügyekről ás a 2026-os kampánytechnikáról.

Kohán pedig a Győr+-nál készített olyan videókat, melyek csupán átlag 104 megtekintés értek el, ő mégis nettó 1,14 millió forintot kapott a műsorokét (nézőnként körülbelül 1000 Ft ütötte a markát).
 

Győr+ botrány

Pintér Bence, Győr polgármester bejelentette, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozás indult a fideszes kötődésű, városi média berkein belül. Pintér azt állítja, hogy felmerült a gyanú, hogy a médiacégnél olyan személyek is szerepeltek a bérlistán, akik tényleges munkát nem végeztek. Kohán neve úgy került elő, hogy szerződése szerint 11 adást gyártott, de csak 7-nek találták a nyomát.

 

Kohán Mátyás korábban vitaműsorunkban Pankotai Lilivel ült le egy asztalhoz. A Tűzszünet adásában szóba került győri kötődése is.

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak