Hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomoznak a Győr+Média Zrt. ügyeiben
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozást a rendőrség a Győr+Média Zrt. működésével kapcsolatban. Az eljárás Pintér Bence győri polgármester feljelentése nyomán indult, aki szerint az önkormányzati médiacégnél az átvilágítás során több gyanús szerződést találtak.

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozást a rendőrség a Győr+Média Zrt. működésével kapcsolatban. Az eljárás Pintér Bence győri polgármester feljelentése nyomán indult, aki szerint az önkormányzati médiacégnél az átvilágítás során több gyanús szerződést találtak.
Nyomozást rendelt el a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Győr+Média Zrt. egyes szerződései ügyében – jelentette be hétfőn Pintér Bence, Győr polgármestere. A városvezető közlése szerint a hatóságok különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt vizsgálódnak, és az ügyben ismét kihallgatták őt.
Pintér Bence felidézte, hogy korábban ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, miután az önkormányzati médiacég átvilágítása során olyan információk kerültek elő, amelyek fiktív foglalkoztatás gyanúját vetették fel.
„Nagyon tanulságos a Győr+Média története, az önkormányzati hazugsággyár a pénzszórás miatt gyakorlatilag fizetésképtelenné vált, és minden médiacsatornáját megszünteti” – fogalmazott közösségi oldalán a polgármester.
A vizsgálat során az is kiderült, hogy a korábban 30–40 fősnek becsült médiavállalat valójában 93 munkavállalót foglalkoztatott 2025-ben. Pintér szerint ez a létszám messze meghaladta a hatékony működéshez szükséges mértéket.
„Már az meglepő volt, hogy a korábban általunk és sokak által 30–40 fősre becsült médiacég 2025-ben valójában 93 főt foglalkoztatott. Ennyien egészen biztosan nem kellettek a hatékony működéshez” – írta.
A polgármester arról is beszámolt, hogy a szerződések áttekintésekor több olyan személy neve is felmerült, akik fideszes önkormányzati képviselők rokoni vagy baráti köréhez tartoznak.
„Amikor átnéztük a szerződéseket, fideszes önkormányzati képviselők rokonaira, barátaira találtunk. Régóta mondjuk, hogy ez egy családi biznisz” – tette hozzá.
A rendőrségi nyomozás célja annak tisztázása, hogy a médiacég működése során történt-e bűncselekmény, illetve érte-e vagyoni kár az önkormányzatot. Az ügyben egyelőre nem emeltek vádat, az eljárás folyamatban van.
Fotó:Facebook/Pintér Bence




