Ma 11:28

Nyomoznak a Kolibri Színház Hankó Balázs által kinevezett igazgatója ügyében

Nyomoznak a Kolibri Színház Hankó Balázs által kinevezett igazgatója ügyében

Zalán János // Forrás: Hegedüs Róbert / MTI

Költségvetési csalás miatt nyomoz a Pesti Magyar Színház ügyében a NAV. A felelősség egyértelműen az akkori igazgatót, Zalán Jánost terheli. Őt Hankó Balázs annak ellenére nevezett ki a Kolibri színház élére, hogy Csák János minisztersége alatt egy ellenőrzésen már felmerült, hogy Zalán vezetése alatt több jogszabálysértés is történt a (Pesti) Magyar Színházban. 

Az Index értesülései szerint az elmúlt hetekben elindultak a kihallgatások abban az ügyben, ami 2024-ben, egy ellenőrzés után indult. Csák János minisztersége alatt – a közigazgatási államtitkár kezdeményezésére soron kívüli ellenőrzést folytatott le a Pesti Magyar Színház működési problémáival összefüggésben a 2022. január 1. és 2024 márciusa közötti időszakra kiterjedően. Zalán János ekkor töltötte második ciklusát a ma már csak Pesti Színház néven ismert társulat élén. Amivel vádolják:

  • költségvetési csalás bűntette,
  • számvitel rendjének megsértése bűntette,
  • hűtlen kezelés bűntette.
     

Felfelé bukott

Mindezek és a társulat tiltakozása ellenére az NKA botrányról ismert, korábbi kultúrális miniszter, Hankó Balázs kinevezte a Kolibri társaság élére. A kinevezést követően több tucat munkatárs távozott az intézményből, miközben a Magyar Színház ügye már ismert volt a kulturális kormányzat előtt.

A feljelentés először Polt Péter akkori legfőbb ügyészhez került, de később a NAV vette át a nyomozást. Ők kezdték meg az elmúlt hetekben a kihallgatásokat.

“Az ügyben ismeretlen tettes ellen költségvetési csalás bűntett gyanúja miatt a nyomozás jelenleg is folyamatban van. A szükséges nyomozati cselekményeket az eljárás során a NAV folyamatosan végrehajtja, de mindezeken túl további nyilvánosságra hozható információ nem adható” - közölte a NAV sajtóosztálya.

Az Index szerint a birtokukba került dokumentumok nemcsak az igazgató felelősségét vetik fel. A minisztériumi jelentés több vezető beosztású munkatársat is megemlít, köztük gazdasági, produkciós, műszaki és üzemeltetési vezetőket. A jelentés ugyanakkor rögzíti, hogy az intézmény egyszemélyi felelős vezetője az igazgató volt.

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak