Ma 07:45

A magyarok háromnegyede bevezetné az eurot

A magyarok háromnegyede bevezetné az eurot

A magyarok háromnegyede szeretné, ha hazánk csatlakozna az euróövezethez - ez derült ki a Hann Endre vezette Medián kutatásából. Jelentős nézeteltérés pusztán abban van, pontosan mikor is kerüljön bevezetésre az euro, mint fizetőeszköz.

Azt írja HVG-n Hann Endre, hogy a hazai társadalom jelentős, háromnegyedes többsége szeretné, ha Magyarország bevezetné az eurót, nézetkülönbség mindössze abban van, hogy ez mikor történjen meg.

A Medián választás utáni felmérése szerint minden második ember óvatos, csak „alapos előkészítés után” búcsúzna el a forinttól, miközben minden ötödik azt szeretné, ha „a lehető leggyorsabban” vezetnék be az egységes európai fizetőeszközt.

Az elutasítók a népesség 23 százalékát teszik ki, és ez az arány magasabb az idősebb, a vidéki és a kevésbé iskolázott társadalmi csoportokban.

A Tisza-szimpatizánsok 92 százaléka– késedelem nélkül vagy óvatosabban –, míg a fideszesek csupán 32 százaléka áll az euró bevezetése mellett.  

Illusztráció: Pixabay

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak