Ma 14:00

Huth Gergely: „Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni”

Huth Gergely: „Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni”

Huth Gergely éles hangvételű Facebook-bejegyzésben reagált az aranykonvoj-ügy fejleményeire. A Pesti Srácok felelős szerkesztője szerint, ha Orbán Viktor ellen kényszerintézkedést alkalmaznának, annak súlyos következményei lennének, bejegyzésében pedig Magyar Pétert és több közéleti szereplőt is név szerint bírált.

A 444.hu csütörtökön egy állítólagos belső ügyészségi feljegyzésre hivatkozva arról írt, hogy az aranykonvoj-ügyben Orbán Viktort is a „lényegi döntést, utasítást hozó” személyek között említik. A Legfőbb Ügyészség ezt követően közölte, hogy megkezdődött a gyanúsítotti kihallgatások előkészítése, pénteken pedig az ukrán pénzszállítók ügyvédje Orbán Viktor őrizetbe vételét és letartóztatását is kezdeményezte.

Erre reagálva Huth Gergely Facebook-oldalán azt írta: „Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni!” Állítása szerint Magyarország „se nem brüsszeli, se nem ukrán gyarmat”, ezért elfogadhatatlannak tartja, hogy egy volt miniszterelnök ellen ilyen eljárás induljon.

Bejegyzésében Magyar Pétert is bírálta, azt állítva, hogy a miniszterelnök „őrjöngve fenyegeti a legfőbb ügyészt”. Emellett Ruff Bálintot, Tarr Zoltánt és másokat is megnevezett, majd úgy fogalmazott: „Magyar Péter, Ruff Bálint és Tarr Zoltán, illetve az összes ÁVH-s, vérügyész és népbíró, aki ebben részt vesz, a börtönben fogja végezni!”

A publicista szerint „aki ezért egy volt miniszterelnököt börtönbe záratna, őrült”, és bejegyzését azzal zárta, hogy Orbán Viktor szerinte „az őt megillető helyre, a magyar és európai közélet csúcsaira fog kerülni”.

Fotó:YouTube/HírTV

 

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak