Magyar Péter: „Büszke vagyok a TISZA-kormány első 50 napjára”
Számvetést készített Magyar Péter a kormányának első félszáz napjáról, és kijelentette, büszkeséggel tölti el, hogy ilyen rövid idő alatt már több tucat vállalásukat sikerült teljesíteniük. A miniszterelnök szerint sokkal több felszabadult és mosolygós embert látni az utcákon, amióta ők kormányoznak.

Számvetést készített Magyar Péter a kormányának első félszáz napjáról, és kijelentette, büszkeséggel tölti el, hogy ilyen rövid idő alatt már több tucat vállalásukat sikerült teljesíteniük. A miniszterelnök szerint sokkal több felszabadult és mosolygós embert látni az utcákon, amióta ők kormányoznak.
A leltár legelső pontja, hogy megállapodtak az Európai Bizottsággal a korábban befagyasztott 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozataláról. Ennek közvetett és közvetlen hatásait is felsorolja: az infláció évek óta a legalacsonyabb, a forint 5 éve nem volt ilyen erős, és jelentősen olcsóbb lett a magyar államadósság finanszírozása. Mindemellett hozzáteszi azt is, hogy az üzemanyagok már jóval olcsóbbak, mint az elődje által bevezetett védett ár volt.
„Elindítottuk a valaha volt legerősebb korrupcióellenes küzdelmet, a Tisztítótűz műveletet” – emlékeztet a miniszterelnök, hozzátéve, hogy hamarosan feláll a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, és már visszavették az Orbán-kormány idejében közérdekű alapítványokba kiszervezett ezermilliárdos állami vagyont.
„Elfogadtuk a miniszterelnöki mandátum nyolc évben korlátozását. Jelentősen csökkentettük a képviselők, a miniszterelnök és a miniszterek fizetését. Minimum 50 milliárd forintot spórolunk a képviselői költségkeretek csökkentésével” – írja Magyar Péter.
Ahogy azt a választási kampányban is megígérte a Tisza Párt elnöke, a Magyar-kormány egy parlamenti döntéssel már leállította a devizahiteles ügyekben a végrehajtást és a kilakoltatást.
„Elkezdtük feltárni a NER legnagyobb bűneit. Folyik a teljes átvilágítás. Bemutattuk a NER luxusberuházásait. Megnyitottuk a Karmelitát és a luxusminisztériumokat. A Miniszterelnök irodáját a Karmelitából egy egyszerű minisztériumi irodába költöztettük”
– fogalmaz posztjában Magyar Péter, aki szerint Magyarország visszatért Európába. A külpolitikában nemcsak azt tartja komoly eredménynek, hogy a gödöllői V4-csúccsal újraindította a Visegrádi Négyek együttműködését. Kiemelkedő fontosságúnak nevezte azt is, hogy a magyar-ukrán megállapodás eredményeként százezer kárpátaljai magyar visszakapja a nyelvhasználati, oktatási, kulturális és politikai jogait.
„Megteremtettük a független és pártatlan közmédia feltételeit. Mindenki akadály nélkül gyakorolhatja a gyülekezési jogát. Betiltottuk a gyűlöletkeltő politikai hirdetéseket” – sorolta tovább az elért eredményeket a miniszterelnök, aki arra is büszke, hogy kormányában önálló oktatási, egészségügyi, környezetvédelmi és vidékfejlesztési minisztériumokat hoztak létre.
Fontos lépésnek tartja, hogy megszüntették a rendeleti kormányzást. Valamint azt is, hogy Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez és teljes jogú tagja marad a Nemzetközi Büntetőbíróságnak.
Megemlíti azt is, hogy a kormány nyilvánosságra hozta a kegyelmi ügy aktáit, és elindították a rendszerváltás egyik elmaradt adósságának a rendezését, az ügynökakták megismerhetőségének folyamatát is. Mindeközben felülvizsgálták a diplomataútlevelek kiadásának korábbi rendszerét, és több ilyen útlevelet már be is vontak.
„Megkezdtük a vagyonadó és az iskolakezdési támogatás bevezetésének előkészítését” – írja a miniszterelnök, aki nem felejtette ki a kormányának azt a legutóbbi intézkedését sem, ami alapján több milliárdos kórházi klímafejlesztési program kezdődhetett el országszerte.
Magyar Péter összegzése szerint az országban most rend, béke és biztonság van. A magyarok döntő többsége szerint jó irányba mennek a dolgok, ezért sokkal több felszabadult és mosolygós embert látni az utcákon – zárta vasárnapi Facebook-bejegyzését a miniszterelnök.
Fotó: Facebook / Magyar Péter




