Deutsch Tamás 13 millió forintot tart készpénzben magánál
A Nemzeti Választási Iroda nyilvánosságra hozta az összes magyar EP-képviselő vagyonnyilatkozatát. A Fidesz EP-képviselőinek is most először kellett a magyar országgyűlési képviselőkével megegyező formában nyilatkozniuk a vagyonukról.


A Nemzeti Választási Iroda nyilvánosságra hozta az összes magyar EP-képviselő vagyonnyilatkozatát. A Fidesz EP-képviselőinek is most először kellett a magyar országgyűlési képviselőkével megegyező formában nyilatkozniuk a vagyonukról.
Az EP-képviselőknek azért kellett vagyonnyilatkozatot tenniük, mert a parlament áprilisban elfogadott egy fideszes törvénymódosító javaslatot, miszerint a magyar EP-képviselőknek és családtagjaiknak is ugyanolyan formátumú vagyonnyilatkozatot kell tenniük, mint a magyar Országgyűlés tagjainak, ám van egy lényeges különbség a magyarországi szabályokhoz képest. Ha egy EP-képviselő valótlan adatot ír a vagyonnyilatkozatába vagy nem teljesíti a kötelezettségét, és a felszólításra sem javítja ki a hibát vagy pótolja a hiányosságot, a Nemzeti Választási Bizottság megszüntetheti a mandátumát.
Mint arról korábban a Kontroll is beszámolt, a Tisza Párt EP-képviselői már csütörtök este leadták és nyilvánosságra hozták a vagyonnyilatkozataikat. A többiekét szombaton tette közzé a Nemzeti Választási Iroda.
A fideszes Deutsch Tamás jogi tanácsokat is ad
Deutsch Tamás 2009 óta EP-képviselő, előtt a magyar parlamentben ült. A vagyonnyilatkozata szerint van egy 71 négyzetméteres veresegyházi családi háza, amiben 50 százalékos tulajdonos, ezt 2022-ben örökölte. Ezenfelül felerészben tulajdonosa egy második kerületi teleknek, amin áll egy családi ház, viszont az építmény nem az övé. Ezt 2024-ben, ajándékozással szerezte. Van egy Fiat 500-asa is, amit 2021-ben vett. Részvényei a CIG Pannónia Biztosítónál vannak, összesen 533 darab, ezeknek a névértéke 177 ezer 489 forint. A bankszámláján van 4 millió forintja és 2 millió forintnyi devizája, 13 millió forintot tart készpénzben, és valaki 87,4 millió forinttal tartozik neki. Neki majdnem pontosan ugyanennyi, 87,9 millió forint adóssága van.
Az európai parlamenti képviselői tiszteletdíjnál felül két helyről származik még jövedelme: oktat a Milton Friedman Egyetemen, ezért havi bruttó 100 és 200 ezer forint közötti összeget visz haza, valamint ügyvédi tevékenységet (tanácsadást) is folytat, amiből havi egymillió és ötmillió forintnyi összeg közötti bevétele származik. Van egy rakás tisztsége is, amiért nem kap pénzt:
- MTK Budapest elnöke
- MTK Brüll Akadémia elnöke
- Sportegyesületek Országos Szövetsége elnöke
- Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
- Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke
- Európai Olimpiai Bizottság jogi bizottságának tagja
A fideszes Dömötör Csaba is több helyről kap fizetést
Rogán Antal államtitkára, Dömötör Csaba felerészben tulajdonos egy váci 177 négyzetméteres ingatlanban, valamint negyedrészt egy 167 négyzetméteres útban. Tavaly vett egy Volkswagent Tiguant, korábbról pedig volt neki egy Seatja is. Összesen több mint 50 millió forintnyi megtakarítása van készpénzben, betétben, értékpapírban, állampapírban és részvényekben, kintlevősége körülbelül 48 millió forint. Ep-képviselőként és parlamenti államtitkárként is kap juttatást, külön-külön 1 és 5 millió forint közötti összeget.
A szintén fideszes Gál Kingának lényegében semmije sincs, ingatlant nem tüntetett fel a vagyonnyilatkozatában, csak 10 millió forintnyi devizát és egy 2014-es Mercedest.
Győri Enikő nevén öt ingatlan van részben vagy teljesen (három XII. kerületi, egy zánkai, egy köveskáli), 2017-ben pedig vásárolt egy Toyota Rav4-es típusú autót. Különböző befektetési alapokban, részvényekben, biztosításban több mint 400 millió forintnyi megtakarítással rendelkezik, tartozása 1,7 millió forint.
Gyürk András két V. kerületi ingatlannak a tulajdonos (az egyik 95 négyzetméteres, a másik 68 négyzetméteres), de a nevén szerepel egy szentendrei ház 28/32-ed része is. Állampapírban csaknem 200 ezer eurót tart, devizában 34 millió forintot, tartozása és autója viszont nincs.
Hölvényi György négy ingatlanban szerzett eddig valamekkora tulajdont (kettő Örvényesen található, egy Budapest II. kerületében, egy pedig a III. kerületben), de 2009 óta az övé egy Mitsubishi Outlander, valamint 2023 óta egy Suzuki S Cross. Értékpapírban több mint 80 millió forintot tart, egyéb kintlevősége pedig 12 millió forint. Tartozása 21 millió forintot tesz ki.
Ferenc Viktória egy III. kerületi lakóház felének, egy 2018-as Mazdának, valamint nagyjából 45 millió forintnyi megtakarítás (számlakövetelés, készpénz) tulajdonosa. Ep-képviselősége mellett egyetemi oktatóként és kutatási referensként kap még juttatást, utóbbiért 500 ezer és 1 millió forint közötti összeget, előbbiért pedig viszont 200 ezer forintnál is kevesebbet.
Szekeres Pál három XIV. kerületi ingatlan tulajdonjogával rendelkezik részben vagy egészben. 2019-ben vásárolt egy Volkswagen T-Cross-t, majd 2024-ben vett még egyet, 2023-ból pedig volt egy Seatja is. Vagyonnyilatkozatában feltüntette a korábbi sporteredményei után járó serlegeket és érmeket is (olimpiai bronzérmes, háromszoros paralimpiai bajnok magyar tőr- és kardvívó volt), valamint egy gyűjteményt is, amelyben szobrok, órák, ékszerek és festmények találhatók. Megtakarítása nagyjából 37 millió forint, tartozása nincs.
László Andrásnak részben vagy egészben Budapest IX. kerületében , a XI. kerületében, Budaörsön és Tiszakécskén is van egy ingatlana. Az egyik rokona 2019-ben ajándékozott neki egy Saab-ot, tavaly viszont vásárolt egy Citroen C4 Picassot is. Nagyjából 110 millió forintnyi megtakarítása van, tartozása nincs.
Schaller-Baross Ernő három XI. kerületi (16 + 19 + 171 négyzetméter), egy úrkúti és egy II. kerületi ingatlan tulajdonjogával rendelkezik részben vagy egészben. Autója nincs, megtakarítása és tartozása is nagyjából 45 millió forintra tehető.
Vicsek Annamáriának csak Szerbiában van ingatlana, ott egy 43 négyzetméteres lakás tulajdonosa. Autója és tartozása nincs, megtakarítása nagyjából 40 millió forintra tehető.
Dobrev Klára anyagilag még nem vált külön Gyurcsánytól
A HVG felsorolása szerint kizárólag Dobrev Klára nevén van továbbra is az Apró-villaként ismert 400 négyzetméteres ház, valamint egy Toyota RAV4 típusú autó. A DK elnökének összesen 223 millió forintnyi kintlevősége van Gyurcsány Ferenccel közösen, ebből 210 millió forintot az egyik családtagnak adtak kölcsön lakásvásárlásra. A vagyonnyilatkozatból az is kiderült, hogy még közös számlájuk is van a volt miniszterelnökkel, ezen keresztül 6,5 millió forinttal rendelkezhetnek. Gyurcsány Ferenc korábbi záróvagyonnyilatkozatában sem volt még nyoma a válásnak, úgy tűnik, az anyagiak rendezéséhez több idő kell.
Dobrev Klára 53 millió forintnyi tartozást is feltüntetett, a hitelt a Kötcsei ház vásárlására vették fel. Az Altus Portfolóió Kft.-ben tag, az Új Köztársaság Alapítványnak pedig elnöke, de ezekért nem kap díjazást, így csak európai parlamenti képviselőként van (1 és 5 millió forint közötti) bevétele.
A Demokratikus Koalíció másik ep-képviselője, Molnár Csaba felerészben tulajdonos egy 118 négyzetméteres XII. kerületi lakásnak, valamint egy 1300 négyzetméteres spanyolországi (El Ráfol de Almuniában található) ingatlannak. (Ebből 116 négyzetméteres alapterületű a családi ház.)
2022 óta lízingel egy Volvo XC90-es típusú autót, állampapírban 93 millió forintot tart, míg takarékbetétben 25 millió forintot. A Demokratikus Koalíció alelnökeként nem kap semmilyen juttatást, így csak ep-képviselőként keres pénzt.
A Mi Hazánk képviselője tavaly vett lakást
A Mi Hazánk képviselőjének, Borvendég Zsuzsannának tavaly óta Piliscsabán van egy 53 négyzetméteres lakása, és egy dadi szántója, ami 2258 négyzetméteres. Van egy Ford S-Max-ja, idén januárban viszont vásárolt egy Toyota Corollát is. Állampapírban 21 millió forintja van, devizában 31 millió forintja, lakáshitele pedig 26 millió forintot tesz ki. ÉP-képviselősége mellett közalkalmazottként és egyéni vállalkozóként is kap néhány százezer forintnyi juttatást.
Fotó: YouTube / Euronews