Ma 15:07

"Tisztítótűz-művelet" a "magyar Cosa Nostra" ellen: így számolja fel a Tisza a fideszes "mélyállamot

"Tisztítótűz-művelet" a "magyar Cosa Nostra" ellen: így számolja fel a Tisza a fideszes "mélyállamot

Sulyok Tamást és Polt Péter jogszabály-módosítással mozdítja el tisztéségéből a Tisza Párt, az igazságügyi vezetők visszahívását viszont a politika a bírói hivatásrendre bízza. A legfőbb ügyész napokon belül lemond a miniszterelnök tudomása szerint. Magyar Péter a parlamentben arról is beszélt, hogy a fideszes "mélyállam", az általa magyar Cosa Nostraként emlegetett fideszes "mélyállam" felszámolásában kiemelt feladat hárul a Vagyonvisszaszerzési Hivatalra. 

Magyar Péter két, az olasz maffia által 1992-ben elkövetett gyilkosság felelevenítésével nyitott napirend előtti felszólalásában, mindkét áldozat a közélet megtisztításának és az igazságtételnek az ügyét szolgálta. Mint mondta, az ügyész Giovanni Falcone és a bíró Paolo Borsellino olyan bűnügyeket vizsgált, amelyek behálózták egész Olaszországot. A haláluk okozta társadalmi felháborodás érdemi intézkedésekhez vezetett az olasz maffia elleni harcban - tette hozzá a kormányfő, majd ráfordult a NER-re és a Fideszre, utóbbit a magyar Cosa Nostrának nevezte.   

Ahogy az olasz maffiának, úgy a magyar politikai maffiának is voltak janicsárjai, oligarchái, médiája, jelentette ki Magyar Péter. „A maffia csápjainak levágásához minden területen a lehető leghatározottabban, legszigorúbban kell eljárnunk”, hangsúlyozta a kormányfő.  

„Mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszéhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen átmennie. Megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától” – jelentette ki.

"Tisztítótűz"-művelet

Április 12-e szerinte történelmi nap volt, de ugyanilyen történelmi nap lesz június 22-e is. „Jól jegyezzék meg, ma elindítjuk a "Tisztítótűz" műveletet” – mondta Magyar. A miniszterelnök arról beszélt, hogy ez a művelet egy átfogó politikai, jogi akció lesz, amelynek célja, hogy megszabadítsák Magyarországot az államot átható korrupciótól és a maffia szorításától. A küzdelem egyik legfontosabb intézménye az Országgyűlésnek felelős Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal lesz, amelynek felállításához 47 jogszabály módosítása szükséges. A miniszterelnök szavai alapján a Hivatal a magyar bűnüldözés "elitalakulata" lesz, elnökét és a négy elnökhelyettest pályázaton választják ki.  

„Mi ma elindulunk az úton, és elkezdjük legyőzni a magyar Cosa Nostrát. Lépésről lépésre, tégláról téglára, bűnözőről bűnözőre fogunk haladni” - hangoztatta a kormányfő. Megjegyezte: negyven napja kormányoznak, így negyven napja látnak bele a NER működésébe. Szerinte sorra kerülnek elő az újabb és újabb milliárdos szerződések, koncessziók, túlárazott szerződések.

Gulyás Gergelynek címezve hosszasan sorolta a túlárazott vagy felesleges beruházásokat, köztük a lombkorona nélküli lombkoronasétányt, a Budapest-Belgrád vasútvonalat, a kiszáradó Velencei-tó partjára felépített evezősközpontot. A miniszterelnök szerint nincs olyan szeglete az országnak, nincs olyan gazdasági intézmény, szektor, utcasarok vagy háztető, amire ne akarta volna rátenni a kezét a "magyar Cosa Nostra". Szerinte nincs olyan négyzetméter az országban, amit ne próbáltak volna ellopni. 

Game over: Sulyok Tamást és Polt Pétert a törvény erejével mozdítják el 

„A maffia gondoskodik arról, hogy a legfontosabb őrhelyeken a saját megbízható vagy zsarolható emberei üljenek. Amíg ezek az őrhelyek fogságban vannak, addig Magyarország is fogságban van” - mondta a kormányfő. Hozzátette: nem véletlen, hogy együtt nyújták be a Vagyonvisszaszerzési Hivatal felállításáról szóló törvényjavaslatot és az Alaptörvény tizenhetedik módosítását. Nincs értelme vagyonvisszaszerzésről beszélni, ha közben azok a bábok pozícióban maradnak, akik éveken keresztül nem akadályozták meg a lopást - érvelt Magyar Péter. 

Bejelentette, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása az Alaptörvény-módosítás hatályba lépésének másnapján megszűnik. Polt Pétert, az Alkotmánybíróság elnökét, akire a miniszterelnök a Keresztapából ismert consiliere, azaz a maffia tanácsadója kifejezést használta, úgy távolítják el, hogy visszaállítják az alkotmánybírói tisztség betölthetőségének hetvenéves felső korhatárát. Az Ab. elnökét a jövőben újra a testület választja és nem a parlament. A két legfőbb bírói vezető, a Kúria, illetve az Országos Bírósági Hivatal elnökének elmozdítását a továbbiakban csak a szakma kezdeményezheti, a politika nem. A visszahívás jogát az Országos Bírói Tanács, illetve maga a bírói kar is megkapja. A szakma három jelöltet nevezhet meg mindkét tisztségre, közülük a majdani köztársasági elnök választja ki azt a személyt, akinek a nevét az Országgyűlés elé terjeszti. 

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész sem maradhat a posztján, a miniszterelnök úgy tudja, hogy a legfőbb ügyész napokon belül lemond. Részleteket Magyar Péter nem közölt, így nem tudni, hogy Nagy Gábor Bálintot az úg. aranykonvoj ügy kezelése miatt kitört "palotaforradalom" sodorja-e el, vagy olyasmi, amiről a nyilvánosság még nem értesült.  

Szigorúan védett személyek

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Visszaszerzési Hivatal elnöke és a négy elnökhelyettes 24 órás rendőri védelem alatt áll majd. „Eddig is kaptunk fenyegetéseket, most is kapunk fenyegetéseket, és tudjuk, hogy fogunk is kapni fenyegetéseket.” Az új hivatalban, amely nem a kormány, hanem az Országgyűlés felügyelete alatt működik majd, az ország legjobb szakembereire van szükség a maffia felszámolására - mondta Magyar Péter. Hozzátette: a hivatal nem fogja nézni, hogy ki milyen tisztséget visel, ki milyen párthoz tartozik. 

A fideszes képviselőknek, többek között Lázár Jánosnak, Szijjártó Péternek és Pócs Jánosnak azt üzente: „Aki közvagyonból gazdagodott meg, készítse össze a papírjait, és kezdje gyártani a magyarázatokat.”  Magyar Péter idézte volt feleségét, Varga Judit egykori igazságügyi minisztert, aki szerint „az Orbán-rendszer egy maffia, amiből nem lehet kiszállni”. Azért, hogy még egyszer nem épülhessen hasonló rendszer, az országgyűlési képviselői mandátumot 12 évben korlátozzák.  

Türelem és új alkotmányozás

A miniszterelnök világosan elmondta, hogy a közélet és a gazdaság megtisztításának folyamata nem megy egyik napról a másikra. Magyar Péter arra kért mindenkit, hogy vegyen részt a Vagyonvisszaszerzési Hivatalra vonatkozó törvénycsomag és az Alaptörvény-módosítása társadalmi vitájában. „Soha egy pillanatig se gondolják, azt, hogy Önök ehhez nem értenek, hogy ez nem az Önök dolga” – mondta a kormányfő. 

Magyar Péter bejelentette, hogy szeptembertől alkotmányozási folyamatot indítanak, az új alkotmányt pedig népszavazásra bocsátják majd. Magyarországnak olyan alkotmányra van szüksége, amit politikai hovatartozástól függetlenül minden magyar ember magáénak érez, olyan alkotmányra, amely emlékeztet bennünket, hogy van valami, ami mindannyiunknál fontosabb: Magyarország - zárta felszólalását a miniszterelnök. 

Kép: Kontroll/Youtube

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak