Még az államosított lombikszektornak is Balásy Gyulánál kellett reklámoznia
Miután a kormány az elmúlt években gyakorlatilag teljesen állami kézbe vette a meddőségi kezelésekkel foglalkozó lombikszektort, az állammal együtt megjelentek Balásy Gyula cégei is az ágazatnál. Az Országos Kórházi Főigazgatóság alá tartozó Humánreprodukciós Igazgatóság több százmillió forint értékben kötött szerződéseket Balásy Gyula érdekeltségeivel egy olyan szektorban, aminek alapvetően nincs szüksége reklámra.

Miután a kormány az elmúlt években gyakorlatilag teljesen állami kézbe vette a meddőségi kezelésekkel foglalkozó lombikszektort, az állammal együtt megjelentek Balásy Gyula cégei is az ágazatnál. Az Országos Kórházi Főigazgatóság alá tartozó Humánreprodukciós Igazgatóság annak ellenére kötött 2023-ban szerződéseket Balásy Gyula érdekeltségeivel, hogy a szektorban a szakértő szerint alapvetően nincs szükség reklámra.
A megbízások keretében a New Land Media és a Lounge Design különböző kommunikációs és kreatív feladatokat látott el. A Humánreprodukciós Igazgatóság eredetileg akár 211 millió forintig bővíthető keretmegállapodást kötött Balásy Gyula érdekeltségeivel kommunikációs feladatokra, azonban a teljes összeget nem használták fel. A Lounge-csoport tájékoztatása szerint a szerződés eredeti értéke közel 148 millió forint volt, de az állami megrendelő a projekt során összesen nettó 86,7 millió forintnyi szolgáltatást rendelt meg.
A szerződések között szerepelt kampánystratégia készítése, arculattervezés, közösségimédia-tartalmak gyártása, animációs kisfilmek elkészítése, videós tartalmak előállítása, valamint a Vágyott Gyermekekért program kommunikációjának megszervezése és lebonyolítása.
A Telex által megszólaltatott egyik, a területről visszavonult szakember ugyanakkor azt mondta, a lombikkezelések esetében nincs érdemi szükség reklámkampányokra. Szerinte az érintettek pontosan tudják, hová kell fordulniuk segítségért, ezért nehezen indokolható, hogy miért kellett jelentős közpénzeket költeni az állami rendszer népszerűsítésére.
Az állam korábban azzal indokolta a lombikcentrumok államosítását, hogy egységesebb, hatékonyabb és mindenki számára hozzáférhető rendszert kíván létrehozni.
A Telex megkereste az Országos Kórházi Főigazgatóságot is, hogy megtudja, pontosan hol jelentek meg az elkészült animációs kisfilmek, illetve mennyibe került egy-egy tartalom előállítása, ám kérdéseikre nem kaptak választ. A Vágyott Gyermekekért program nyilvánosan elérhető videói ráadásul meglehetősen szerény érdeklődést váltottak ki: a legnézettebb tartalmak közül több is csupán valamivel ezer feletti megtekintést ért el.




