Ma 18:11

Elutasította az ügyészség Havasi Bertalan Magyar Péter ellen tett feljelentését

Elutasította az ügyészség Havasi Bertalan Magyar Péter ellen tett feljelentését

Bűncselekmény hiányára hivatkozva elutasította a Fővárosi Nyomozó Ügyészség azt a feljelentést, amelyet Havasi Bertalan és Tényi István tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés gyanúja miatt. Az ügy középpontjában a Miniszterelnöki Kabinetirodában történt májusi szóváltás állt.

A Fővárosi Nyomozó Ügyészség nem talált olyan körülményt, amely megalapozná a hivatali visszaélés gyanúját Magyar Péterrel szemben. A feljelentést Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója és Tényi István nyújtotta be a május 16-án történt incidens miatt.

Havasi szerint a miniszterelnök visszaélt hivatali helyzetével, amikor a Miniszterelnöki Kabinetirodában arra utasította a Készenléti Rendőrség tagjait, hogy vezessék ki őt az épületből. Az eset során Magyar Péter így fogalmazott:
„Van itt valaki a minisztériumból, aki itteni biztonsági ember, mert szerintem Havasi elvtárs már nem ebben a minisztériumban dolgozik, mivel ez már a Szociális és Családügyi Minisztérium, úgyhogy jó lenne, ha megkérnék, hogy fáradjon ki innen, jó?”

Havasi ezt egyértelmű utasításként értelmezte, ezért elhagyta az épületet, majd néhány nappal később feljelentést tett. Kifogásolta azt is, hogy időközben felmentették helyettes államtitkári tisztségéből. Az ügyészség határozata szerint azonban Magyar Péter kijelentése nem minősül közvetlen utasításnak. A dokumentumban az áll, hogy a miniszterelnök csupán azt fejezte ki, kívánatos lenne, ha a biztonsági szolgálat munkatársai megkérnék Havasit a távozásra.

„Ez nyelvtani, logikai és tartalmi szempontból sem azonos azzal, hogy dr. Magyar Péter miniszterelnök az adott épület őrzését ellátó Készenléti Rendőrség hivatásos állományába tartozó valamennyi rendőrnek közvetlen egyedi utasítást adott volna” – fogalmazott az ügyészség.

Havasi Bertalan a Telexnek reagálva azt közölte, hogy a döntésről szóló értesülések szerint „a magyar ügyészség állítólag úgy értelmezte”, hogy Magyar nem adott „utasítást”, vagyis nem adott olyan rendelkezést, amely közvetlen végrehajtási kötelezettséget keletkeztetett volna.

Hozzátette: „Azt az ügyészség sem vitatta, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében jogszerűen tartózkodtam, hiszen ott volt a munkahelyem, ráadásul az állami vezetői igazolványom az összes létező minisztériumhoz állandó belépésre jogosított fel.”

A Fidesz kommunikációs igazgatója továbbra is kitart álláspontja mellett. Mint írta, Magyar Péter „törvénytelen utasítást adott, amivel hivatali visszaélés bűntettét követte el”, és a határozat kézhezvétele után további jogi lépéseket tervez. A másik feljelentő, Tényi István ugyanakkor elfogadta az ügyészség döntését. Tájékoztatása szerint nem kíván további jogorvoslati lépéseket tenni az ügyben.

Fotó:YouTube

 

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak