Lázár János nem veti el a parlamenti mandátum idejének korlátozását
„Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban” – mondta Lázár János azután, hogy a Tisza Párt Alaptörvényt módosítana ez ügyben.

„Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban” – mondta Lázár János azután, hogy a Tisza Párt Alaptörvényt módosítana ez ügyben.
Ennek eredményeként újabb mandátumért már nem indulhatna olyan országgyűlési képviselő, aki három teljes ciklusnyi időt, azaz 12 évet kitöltött a parlamentben. Lázár János fieszes politikus az elszámoltatásról is beszélt a 24.hu-nak, reagálva arra, hogy a miniszterelnök hétfőn „Tisztítótűz” -műveletként jellemezte parlamenti felszólalásában azt a 47 törvényt érintő jogszabály-módosítást, amellyel létrehoznák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt.
A kormány és a Tisza-többség láthatóan úgy döntött, hogy leszámol a fideszes képviselőkkel. Ennek része az elszámoltatásnak nevezett vendetta, aminek állok elébe
– mondta a fideszes politikus, hozzátéve, hogy várja az elszámoltatást, amikor személyesen rá kerül a sor.
„51 évesen jó fejest ugrani a bizonytalanba”
Az exminiszter mindössze egy évre vállalta a képviselőséget a Fidesz összezsugorodott parlamenti frakciójában, és ahogy a lapnak bevallotta, fogalma sincs arról, mihez kezd majd azután, hogy elköszön a képviselői munkától.





