Újabb Ferrarit találtak a közétkeztetésből kaszáló cég parkolóhelyén
Egy 200 millió forintot érő másik Ferrarit is lefotóztak a korrupciós botrányban érintett Hungast-tulajdonos cég parkolóhelyén. A bevételeit elsősorban közétkeztetésből szerző vállalat ezúttal sem árulta el, hogy kinek a tulajdonában áll az autó, és hogy miért pont ott áll.

Egy 200 millió forintot érő másik Ferrarit is lefotóztak a korrupciós botrányban érintett Hungast-tulajdonos cég parkolóhelyén. A bevételeit elsősorban közétkeztetésből szerző vállalat ezúttal sem árulta el, hogy kinek a tulajdonában áll az autó, és hogy miért pont ott áll.
Annak a Ferrari SF90 Stradale típusú sportkocsinak csupán 2,5 másodpercre van szüksége a 100 km/órás sebesség eléréséhez, amelyet a korrupciós botrányban érintett Hungast anyacégének parkolóhelyén fotóztak le. A sportkocsiról készült fényképet a HVG olvasója küldte be azután, hogy a lap megírta, hogy egy Ferrari Superfast 812-es autót találtak a Hungast vállalat parkolóhelyén.
A képen egyszerre látszik mindkét autó, és mindkettő a Hungast tulajdonosának, a GVC Group-nak fenntartott helyen áll.
A cégcsoportot nemrég átnevezték OrganX Zrt.-re. Az 1000 lóerős és 1066 Nm nyomatékú összkerékhajtású Ferrari SF90 Stradale 6,7 másodperc alatt már a 200 km/órás sebességet is eléri. Az autócsoda ára a hazai hirdetési oldalakon 250 és 330 millió forint között mozog, de külföldön már 200 millió forintos „akciós áron” is be lehet szerezni.
Látványosan besegített az MNB is a korrupciós ügybe keveredett cégcsoportnak
A Hungast pécsi menzaszerződéseit már vizsgálja az ügyészség, a közbeszerzési adatbázis szerint a 2027-ig tartó szerződés értéke több mint 10 milliárd forint. A cégcsoport bevételeinek jelentős részét a közétkeztetés teszi ki. Az OrganX korábban GVC Group néven futott, és részt vett a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramjában is, aminek annyi volt a lényege, hogy a benne résztvevő vállalkozásoknak lehetőségük nyílt kötvénykibocsátás útján olcsó és a piaci körülményeknél lényegesen jutányosabb feltételek mellett komoly pénzhez jutniuk – számolt be róla a HVG.
A GVC a hivatalos tájékoztatás szerint 7 milliárd forint értékben, tízéves futamidő mellett tartott sikeres kötvényaukciót 2020-ban. A befolyt pénzt fejlesztésekre fordították. Idén június közepén visszahívták a legnagyobb részesedéssel rendelkező tulajdonost az OrganX Zrt. igazgatóságából – derült ki a vállalat erről szóló tájékoztatásából. Ennek a cégnek a tulajdonában áll az óbudai korrupciós ügyként ismert eljárásában érintett Hungast.
És akkor feltűnt egy régi ismerős a VIP-ben: Bánki Erik
Az OrganX tömör közleménye szerint az igazgatóság visszahívott elnöke helyére az egyik igazgatósági tagot tették meg elnöknek. A cégjegyzéki információk szerint az új elnöknek és a leváltott tulajdonosnak érdekes módon megegyezik a lakcíme. Korábban a cégcsoport többségi tulajdonosát és egyik ügyvezetőjét is előállították az óbudai korrupciós ügyként ismertté vált eljárásban.
Múlt héten írtunk arról, hogy az óbudai korrupciós ügy főszereplője, Z. Zsolt azt állítja, hogy 2018-ban egy, a Hungast egyik vezetőjével szervezett találkozón váratlanul összefutott Bánki Erik fideszes képviselővel az Oxygen Wellness tabáni VIP-részlegén. Bánki szerint ilyen találkozó nem történt, és aki ezt állítja, az hazudik.





