Andi, nézd, koldusok! Ne adj nekik semmit, mert ideszoknak…
Miért nem finanszírozza mostantól Orbán Viktor strómanja, Mészáros Lőrinc a fideszes propagandistákat annak ellenére sem, hogy még Navracsics Tibor is erre szólította fel a pártelnöke által "nemzeti nagytőkésnek" nevezett oligarchákat? Erre is választ ad véleménycikkében Nemes György.

Olvasom a hírt, hogy Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya fel vannak háborodva, mert Fidesz propagandistái nem kapnak a lopott közpénzből, amit a „nemzeti tőkések” az ő segítségükkel – „sokszor kellett tartaniuk a hátukat” – magyarul összeharácsoltak.
Ezzel a gondolatmenettel van néhány problémám. Ugyanis a Fidesz „emberarcúnak” aposztrofált közbűnözői arra utalnak, hogy azért kaphattak ennyi közpénzt a „nemzeti tőkések”, mert az volt ezzel a vágyott cél, hogy annak egy jelentős részét visszaadják a pártot alkotóknak.
Ízlelgessük ezt. Egy vállalkozónak normális esetben mentsvár egy állami megbízás vagy támogatás, mert általában azok kapnak ilyesmit, akik fontos feladatot látnak el, vagy a nemzet számára kivételesen értékes a tevékenységük vagy termékük és ezért megsegíti őket az állam, hogy ne menjenek csődbe. Nem gigaprofit megteremtéséért osztja az állam a nemzet polgárai által nehezen megkeresett adóforintokat, hanem azért, hogy a nemzet számára értékes vállalkozások működhessenek, sikeresekké válhassanak a nemzet üdvére és hasznára. Igen, hasznára, mivel a magyar emberek adóforintja a nemzeté és nem néhány kiváltságos, bennfentes gazember meggazdagodására, hanem a nemzet gyarapodására való, hiszen te sem osztogatsz a fizetésedből egy milliárdosnak a sajátodból, főleg nem, amikor a családi kassza üres, a gyereked éhes és a nagyinak meg kellene egy új szemüveg, mert már hatodszor önt sót a kávédba.
Ezen felül az is általános nézet, hogy egy vállalkozás piaci környezetben elvétve jut pár százalékos profitnál többre, a két számjegyű profit felfoghatatlanul nagy siker egy vállalkozás életében. Namármost ahhoz, hogy ebből a relatív kevés nyereségből még másoknak is adakozzon egy vállalkozás az kell, hogy gigaprofitja legyen, márpedig mint azt fentebb írtuk ilyen cégeknek normális esetben nem adakozik a nemzet a nehezen összegyűjtött adóforintjaiból.
Ez a probléma mindjárt felvet egy másikat. Ha az „emberarcú fideszes” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya tudja, mi a dolga egy képviselőnek, egy miniszternek és tudja, hogy mire való a nemzet, a köz pénze, akkor a fentebb említett gondolatmenetüknek fel sem szabadna merülnie a fejükben, mert az egyből azt is feltételezi, hogy tudatosan, előre megfontolt szándékkal adtak közpénzt a „nemzeti tőkéseknek” azzal a céllal, hogy azt elosszák egymás között. Mindezért vélelmezhetően szintén előre megfontolt szándékkal jelentősen túlárazott projekteket alkottak, hogy az jelentős profitot eredményezzen azzal a céllal, hogy azon megosztozzanak a vállalkozóval.
Röviden az „emberarcú” Navracsics és Ferenczi kimondott gondolataikkal azt sejtetik, hogy a Fidesz nevű bűnszervezettel tudatosan, előre megfontolt szándékkal, különösen nagy vagyoni értékű költségvetési csalást, hatalommal való visszaélést, hűtlen kezelést valósítottak meg, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az elsíbolt közpénzből, közvagyonból részesülhessenek, azaz bűnsegédi magatartást is megvalósítottak. Sok száz vagy akár ezermilliárdos értékben.
Az „emberarcúak”. A legvisszafogottabbak. Képzeljük el, hogy milyen lehet a többi!
És ennek fényében értékeljük azt, hogy a megújulásra, megtisztulásra(?) készülő Fidesz 99 százalékkal újraválasztotta Orbán Viktort. Aki a Fidesz működéséért felelős és ezt a felelősséget el is vállalta. Lölő meg a jachton röhög valahol Capri közelében és hessegeti magától a kuncsorgó megafonosokat.
Ja, amúgy nem igazán értem az ügyészséget és a rendőrséget, hogy Navracsics és Ferenczi ezen nyílt színvallását követően vajh miért nem intézkednek?
Szerző: Nemes György
Fotó: Facebook / Bohár Dániel




