Bokros Lajos: "Már több mint 10 éve be kellett volna vezetni az eurót!"
A KÉRI KÉRDI című műsorában Kéri László politológus a Horn-kormány működéséről ezúttal Bokros Lajos volt pénzügyminiszterrel beszélgetett, aki pont 30 éve, 1995 márciusában vezette be a híres stabilizációs programot, amelyet még ma is mindenki Bokros-csomagként emleget.

Folytatódott a KÉRI KÉRDI című műsorunkban az a tematikus sorozat, amelyben Kéri László politológus a rendszerváltás utáni kormányok történetét dolgozza fel az egykori miniszterek és kulcsszereplők segítségével. A Horn-kormány működéséről ezúttal Bokros Lajos volt pénzügyminiszterrel beszélgetett, aki pont 30 éve, 1995 márciusában vezette be a híres stabilizációs programot, amelyet még ma is mindenki Bokros-csomagként emleget.
Hogyan alakult ki a magyar gazdaság válságos helyzete 1994-95 fordulóján? Miért volt szükség a Bokros-csomagra, és mennyire volt hasznos vagy kártékony? Hogyan és mennyire sikerült megvalósítani a monetáris, a költségvetési és a jövedelempolitikai intézkedéseket? Miképp lehetett összeegyeztetni a megszorítás és a növekedés fogalmát? Miért váltotta ki a tandíj bevezetése és a szociális kiadások csökkentése a legnagyobb tiltakozást? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolt Bokros Lajos, aki részletesen beszélt a stabilizációs program hátteréről, valamint felidézte a kormányzati döntések mögötti politikai és szakmai folyamatokat, mindemellett kitért a társadalmi ellenállás okaira és a Bokros-csomag hosszú távú hatásaira is.
A teljes beszélgetés itt is megnézhető: