Tegnap 18:00

Még "szerencse", hogy a Fidesztől nem védi semmi az ország szuverenitását

Kontroll.hu
Kontroll.hu
Még "szerencse", hogy a Fidesztől nem védi semmi az ország szuverenitását

Valószínűleg a Fidesz is felkerülne a Szuverenitásvédelmi Hivatal feketelistájára, ha a pártra is vonatkozna a kedden benyújtott törvényjavaslat. A Soros-dollárokból gründolt kormányerő nem véletlenül szövegezte meg a tervezetet úgy, hogy rájuk még véletlenül se vonatkozzon. Számos olyan dolgot követtek és követnek el, amit a jogszabály elfogadása után számon kérnének gyakorlatilag bárki máson, akinek Youtube-bevétele van vagy más uniós országban nyert  támogatást.

Az állampolgárság-megvonással kapcsolatos javaslatot jegyző Halász János nyújtotta be kedd éjjel az országgyűlésnek azt a tervezetet, ami alapján a Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal elkezdhet listázni Magyarország érdekeire hivatkozva.

A javaslat alapján Magyarország szuverenitását veszélyeztetik azok a külföldi támogatásból finanszírozott, a közélet befolyásolásolására irányuló tevékenységek, amelyek rossz színben tüntetik fel vagy sértik

  • Magyarország független, demokratikus, jogállami jellegét;
     
  • a nemzeti összetartozást, a külhoniakért viselt felelősséget;
     
  • a házasság, a család és a biológiai nemek elsődlegességét;
     
  • a békét, a biztonságot és a más országokkal való együttműködést;
     
  • az ország alkotmányos önazonosságát, keresztény kultúráját.

Ha sorra vesszük ezeket a pontokat, akkor bizony lehet olyat találni, amit nemcsak megsértett a Fidesz az elmúlt évtizedben, hanem két lábbal tiport.

Szuverenitás? Ha nem az oroszokról van szó, akkor megvédik

A Direkt36 derítette ki, hogy orosz hackerek éveken keresztül ki-be járkáltak a külügyminisztérium szervereire és onnan bizalmas információkhoz jutottak. Mivel a kibervédelmet és a kémelhárítást is elsősorban pártkatonákkal töltötték fel 2010 óta, olyan későn bukott le Oroszország, hogy azt sem tudták megmondani, hogy hogyan férhettek hozzá a hekkerek a minisztérium és a több mint 90 külképviselet több mint 150 objektumának számítógépeihez. Vélhetően a magyar kormányt leszámítva nincsenek túl sokan, akik úgy gondolják, hogy ez kevésbé veszélyezteti az ország szuverenitását, mint mondjuk a Partizán, az Átlátszó vagy a Transparency International tevékenysége - akik ellen vélhetően a törvényjavaslatot benyújtották.

Vélhetően a fenti szervezetek, ha akartak sem tudtak volna összefogni az Úz-völgyi temető magyar sírjait meggyalázó román elnökjelölttel, aki Székelyföld létezését is hazugságnak nevezte. Orbán Viktort ez viszont nem zavarta és kampánystábja is segítette George Simion-t, aki most épp Orbán támogatásával győzködi az erdélyi magyarokat. A román nacionalistát annak tudatában támogatja a magyar miniszterelnök, hogy az például 2020-ban még betiltotta volna az RMDSZ-t, mert szerinte nincsen szükség egy magyar pártra. Ha a külhoni magyarokért viselt felelősség megsértésére egy példát kellene hoznia a Lánczi Tamás-féle hivatalnak, vélhetően akkor sem tudna olyan súlyosat mondani, mint amit a miniszterelnök elkövetett. A törvény eddig ismert változata alapján azonban hiába követné el bármilyen szervezet ugyanazt, amit Orbán Viktor elkövetett, csak előbbiek néznének szembe következményekkel.

Ha magyarellenes politikusokkal való szövetkezésről van szó, akkor abban minden bizonnyal Orbán Viktor a térség legrutinosabb politikusa. Szövetkezett már azzal a Robert Ficóval, aki korábban a megvert nyitrai Malina Hedvig ügyében képviselt magyarellenes álláspontot, de ő volt az, aki ellehetetlenítette a kettős állampolgárságot a felvidéki magyarok számára.

Azt épp az egyelőre még Magyarország szövetségesének számító Európai Unió mondta ki, hogy az Orbán-kormány hazánkban leépíti a jogállamiságot, például a médiapiac uralma alá hajtásával, a korrupcióval és az igazságszolgáltatás befolyásolásával. Az új szuverenitásvédelmi törvény szintén szankcionálná azt, ha rossz színben tüntetnék fel Magyarország demokratikus, jogállami jellegét, amit hogyan máshogy lehetne annál rosszabb színben feltűntetni, veszélyeztetni, mint amit a Fidesz tesz? És aminek egyenes következménye több ezer forintnyi EU-s pénz visszatartása.

Orbán Viktor elmúlt három évtizednyi pálfordulás-karrierje közül talán ennek a szuverenitásvédelmi törvénynek az elfogadása lesz a legutolsó. A "csuhások, térdre" után kereszténnyé váló, majd a liberálisból illiberálissá vedlő miniszterelnök politikai pályája elején még harcosan küzdött az olyan rendszerek ellen, mint amilyen a 80-as évek szovjet szövetségeseit - köztük Magyarországot -jellemezte. Most azonban nemcsak, hogy erre az útra fordult rá az egykori szabadságharcos, hanem túl is szárnyalja egykori elődeit. A putyini mintára, saját honpolgárok ellen meghozott intézkedéseket elégedetten csettintve irigyelte volna meg Kádár János vagy Rákosi Mátyás is. Számos, hasonló utat bejárt vezető példája mutatja, innen nincsen visszaút. És, ahogy azt Vlagyimir Putyin vagy a török elnök Orbán Viktoréhoz hasonló ívű politikai pályája előrevetíti, már csak az olyan törvények vannak hátra az "életmű" teljessé tételéből, amelyekkel közvetlenül meg lehet akadályozni az állampárt hatalmát veszélyeztető kihívók elindulását. 

 

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak