Tarr Zoltán szerint valódi társadalmi egyeztetés lesz az új közmédiáról
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter bejelentette kedden a facebook-oldalán, hogy a közmédia alakításába mindenki beleszólhat, aki erre igényt érez.

Tarr Zoltán szerint társadalmi párbeszédet kezdeményeznek a közmédia működéséről.
Társadalmi párbeszédet kezdeményeznek a közmédia átalakításáról, melyhez mindenki hozzászólhat majd – mondta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden, a Facebookon.
„Egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, melynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni a beszélgetésbe, amelynek célja annak közös elhatározása, hogy milyen közmédiát szeretnénk”
– fogalmazott a politikus. „Szakmai és anyagi audit indul, amely feltárja majd a korábbi közmédia működését. A közmédia a Fidesz–KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta. Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek” – emelte ki a tárcavezető.
Mint az ismert, az Országgyűlés kedden elfogadta az új médiatörvényt, ezzel pedig hamarosan megkezdődik a közmédia strukturális és személyzeti átalakítása is. Mint mi is megírtuk, Melléthei-Barna Márton, Hantosi István és Kulcsár Krisztián jegyzi a közmédia átalakítását célzó javaslatot.
A kezdeményezés a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt, valamint több kapcsolódó jogszabályt módosítana azzal a céllal, hogy helyreállítsa a több mint egy évtizeden át kormányszócsőként működő közmédia függetlenségét. A javaslat szerint a demokratikus jogállam működésének egyik alapfeltétele a szabad, sokszínű és pártatlan tájékoztatás. Ebben a cikkben pedig azt írtuk meg, hogy komoly problémák lehetnek az átalakítással, legalábbis ebben a formában. Több szakember figyelmeztetett arra, hogy a módosítás jelenleg még komoly veszélyeket rejt magában.
Dr. Bayer Judit médiajogász korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenőrző testület kétharmada még mindig politikai jelölt lenne, vagy hogy a tervezett Sajtóalap nagyon ki lenne szolgáltatva a Médiatanácsnak.
Kép: Tarr Zoltán/facebook





