Az Epstein-ügy kulcsfigurájával találkozott Trump helyettes főügyésze
Az amerikai igazságügyi minisztérium egyik magas rangú tisztviselője pénteken folytatja Jeffrey Epstein egykori munkatársának, Ghislaine Maxwellnek a kihallgatását, miután csütörtökön tartott első találkozót a bebörtönzött nő ügyvédje nagyon eredményesnek minősítette.

Az amerikai igazságügyi minisztérium egyik magas rangú tisztviselője pénteken folytatja Jeffrey Epstein egykori munkatársának, Ghislaine Maxwellnek a kihallgatását, miután csütörtökön tartott első találkozót a bebörtönzött nő ügyvédje nagyon eredményesnek minősítette.
Donald Trump tavalyi kampányában tett ígéretei nyomán egyre nagyobb nyomás nehezedik a kormányzat tisztviselőire, hogy hozzák már nyilvánosságra az elítélt pedofil Jeffrey Epstein ügyével kapcsolatos aktákat. A közelmúltban ismét a 63 éves Maxwellre irányult a figyelem, aki korábban Epstein barátnőjeként hálózott be kamaszlányokat, majd masszázs címszóval szexuális kapcsolatba kényszerítette őket Epsteinnel és jómódú barátaival - számolt be róla a BBC. https://www.bbc.com/news/articles/cjd2de8zz5go
Ghislaine Maxwell találkozója Todd Blanche igazságügyi miniszterhelyettessel Floridában történt, ahol 20 éves börtönbüntetését tölti szexuális emberkereskedelem miatt. Ügyvédje a nem kommentálta a megbeszélések tartalmát, de annyit azért elárult, hogy sok kérdés volt, és találkozó egész nap tartott, amelynek során minden feltett kérdésre válaszolt az elítélt.
Blanche arról akart beszélni Maxwell-lel, hogy milyen információkkal rendelkezik azokról a személyekről, akiket Epstein segített lányok szexuális kihasználásában. Chuck Schumer, a szenátus demokrata vezetője, azt kifogásolta, hogy Trump az egykori személyes ügyvédjét küldte el Maxwell meginterjúvolására, mielőtt az nyilvános tanúvallomást tett volna: „Az összeférhetetlenség nyilvánvaló, és erősen korrupciószaga van.”
Csütörtök késő este a Truth Socialon közzétett bejegyzésében az elnök azt írta, hogy az Epsteinre irányuló megújult figyelem „csalás” és „demokrata átverés”, azzal vádolva a demokratákat, hogy megpróbálják elterelni a figyelmet, és elhomályosítani második hivatali ciklusának első hat hónapjában elért eredményeit. Szerdán a The Wall Street Journal arról számolt be, hogy Pam Bondi főügyész májusban arról tájékoztatta Trumpot, hogy a neve szerepel az Epstein-ügyhöz kapcsolódó igazságügyi minisztériumi dokumentumokban.
Trump nyaka körül annyira még nem szorul a hurok
Trump és Epstein korábban barátok voltak, de az elnök szerint a 2000-es évek elején összevesztek. A Fehér Ház visszautasította a WSJ cikkét, és fake newsnak minősítette azt. Egy névtelen kormányzati tisztviselő azonban a Reuters hírügynökségnek azt mondta, nem tagadják, hogy Trump neve is szerepel a dokumentumokban.
Az, hogy valaki neve szerepel a dokumentumokban, még nem bizonyíték bűncselekményre, és Trumpot soha nem is vádolták semmilyen törvénysértéssel az Epstein-ügy kapcsán.
Támogatói azóta egyre inkább csalódottak az elnökben, többek között azért, mert nem hozta nyilvánosságra Epstein állítólagos „ügyféllistáját”. A hónap elején kiadott feljegyzésében az Igazságügyi Minisztérium és az FBI kijelentette, hogy nem is létezik ilyen lista.
Epstein 2019-ben halt meg egy new york-i börtöncellában, miközben szexuális emberkereskedelem vádjával várt a tárgyalásra, miután korábban elítélték kiskorúak prostitúcióra való rábeszéléséért. A halálát öngyilkosságnak minősítették, de az azóta eltelt években elterjedtek az összeesküvés-elméletek ennek a körülményeiről. A képviselőház felügyeleti bizottságának republikánus tagjai augusztus 11-én a börtönből történő tanúskodásra idézték be Maxwellt. Mike Johnson, a képviselőház elnöke figyelmeztetett, hogy Maxwellben – aki évekig segítette Epsteint a lányok felkészítésében és szexuális bántalmazásában – nem lehet megbízni, hogy pontos tanúvallomást tegyen.