A Magyar Honvédség meggyalázása és a katonanők megalázása
A zalaegerszegi Toborzó Iroda avatása nemcsak ízléstelen az átlag állampolgárok számára is, hanem a honvédelmi szakma teljes megalázása és elárulása, mindez csak azért, mert valaki a vezetők közül „menő” akart lenni.
A zalaegerszegi Toborzó Iroda avatása nemcsak ízléstelen az átlag állampolgárok számára is, hanem a honvédelmi szakma teljes megalázása és elárulása, mindez csak azért, mert valaki a vezetők közül „menő” akart lenni.
Minden országnak megvan az egyedi, rá jellemző katonai szokásrendszere. Ezekbe beletartoznak természetesen a hivatalos katonadalok, az arra előadott alakzati formációk. A hadseregnek megvan az ilyen alkalmakra fenntartott hivatásos állománya. A történelmi és népi hagyományokból eredően a különböző hadseregek zenekarainak egyedi hangzása a szakmában hallomás után is jól megkülönböztethetőek. Ugyanez igaz a katonaságok által rendszeresített ruházatra is, amely a gyakorló és ünnepi egyenruhákból áll össze, a lábbeliket is beleértve.
Egy 2022-es honvédelmi miniszteri rendelet egyébként elég határozott keretet ad arra vonatkozóan, hogy egy katona mikor és mit viselhet, és milyen módon.
A látottak alapján szakmailag kimondható, hogy az új zalaegerszegi Toborzó Iroda átadásához mellékelt műsor azt sugározza a saját népünknek, szövetségeseinknek, továbbá nem szövetségeseinknek, hogy a Magyar Honvédségnél a gyakorló nadrághoz engedélyezett a magassarkú viselése hölgy katonáink számára, akiknek az úgynevezett Combat shirt-je (ez egy speciális, meleg időben használatos felső, ami a parancsnok engedélye után a gyakorló zubbony helyett hordható) egyáltalán nem felel meg a nemzetközi sztenderdeknek, mivel megengedhetetlenül kiemeli a katonanők kebleit, ami nemzetközileg is szabályellenes és megalázó, hiszen a professzionális hadseregben szolgáló katonanőknek jár az egyenlő bánásmód, nem kiemelve a nemi jelleget.
A zenéről, amire táncoltak a hölgyek, elmondható, hogy semmilyen magyar jellegzetességgel nem rendelkezett és nem katonazenekar adta elő. Maga a tánc és a dallam laikus szemmel és füllel megállapíthatóan a hastánc kategóriába sorolható, tehát török és arab kultúrát idéz és ápol.
Mint utóbb kiderült, a kaposvári Ametiszt Tánc Sport Egyesület Soldier című produkciója várta a toborzó iroda átadásán a vendégeket. A csoport vezetője és egyik tagja maga is tartalékos katona.
Laikusokban is felmerülhet a kérdés, hogy mi köze ehhez a Magyar Honvédség hagyományaihoz? Hogy lehetett így megalázni nyilvánosan ezeket a katonanőket? Ki adott engedélyt erre, tehát ki a felelős ezért a megszégyenítő helyzetért? És ami még komolyabb kérdés: ki engedélyezte a hivatásos egyenruha ilyen típusú megbecstelenítését?
Ez a performansz gyalázatos szégyen, és nemcsak a Magyar Honvédség, hanem a magyar nemzettudat nevetségessé tétele itthon és nemzetközileg is.
Sokat elárul az is, hogy az ünnepségen résztvevő katonai vezetőknek és a város fideszes parlamenti képviselőjének mindez láthatóan nagyon tetszett.
Fotó: YouTube/Zalaegerszegi TV