Magyarországon a leghiteltelenebb a közmédia az EU-ban egy friss kutatás szerint
Tíz emberből alig több mint kettő hiszi el, amit az MTVA közöl, a skandináv államokban tízből nyolcan hisznek a helyi állami hírszolgáltatónak..


Magyarországon tartják a legkevésbé hitelesnek a közmédiát a vizsgált országok közül - derül ki az Oxfordi Egyetemen működő Reuters Intézet kutatásából, amit a Lakmusz vett észre. Országonként 2000 embert kérdeztek meg, összesen 48 országban. Az öt ország iskolázottságra vonatkozó adatait leszámítva reprezentatív, évente elkészített kutatásból kiderült:
tavalyhoz képest 7 százalékot zuhant azoknak az aránya, akik megbízhatónak tartják a közmédia híreit Magyarországon.
Az itthoni 23 százalékos adat a legalacsonyabb az uniós országok közül, ez azt jelenti, hogy tíz emberből alig több mint kettő hiszi el, amit az MTVA közöl. A helyi közmédiába vetett bizalom mértéke Horvátországban 52, Szlovákiában 48, Görögországban 42, Ausztriában 63, Romániában 51 százalék. A skandináv országok átlaga mintegy 80 százalék.
Egy százalékkal, 22 százalékra csökkent a sajtóba vetett bizalom mértéke is Magyarországon, ezzel Görögországgal holtversenyben utolsók vagyunk az Unióban. Az érték Finnországban a legmagasabb, 67 százalék. A szomszédos országok közül Ausztriában 43, Szlovákiában 23, Romániába 26 százalék ugyanez a mutató.
A kutatásból az is kiderül, hogy Magyarországon a többi vizsgált országhoz képest magas azok aránya, akik a hírportálokat jelentős fenyegetésként azonosítják a félrevezető információk tekintetében, de azoké alacsony, akik a közösségi médiát és videomegosztokat a jelentős félretájékoztatási kockázatok közé sorolják.
.