Ma 19:15

Őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét az NKA-s pénzosztások ügyében

Őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét az NKA-s pénzosztások ügyében

Hat embert vett őrizetbe a NAV a Nemzeti Kulturális Alap támogatásai miatt indult nyomozásban. Az ügyben hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgattak ki egykori és jelenlegi minisztériumi, illetve támogatáskezelői dolgozókat.

A 24.hu úgy tudja, az őrizetbe vettek között van Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere is. Bús az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt, de az NKA-s pénzosztások körüli botrány után lemondott a tisztségéről. Ügyvédje, Papp Gábor a portálnak azt mondta, Búst gyanúsítottként hallgatták ki, és részletes vallomást tett.

Tarr Zoltán miniszter kedden a Facebookon azt írta, hogy „halad előre a Hankó-botrány felderítése”, miután a NAV hat embert vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében. A miniszter szerint az őrizetbe vett egykori és jelenlegi munkavállalók az NKTK-nál, illetve a Kulturális és Innovációs Minisztériumnál dolgoznak vagy dolgoztak. Tarr azt is írta, hogy a korábbi, „politikai lojalitásból kiosztott közpénzek” átvilágítása nélkül nem lehet szakmai alapra helyezni a kulturális támogatási rendszert.

Havasi Bertalan is reagált a hírre, és politikai leszámolásnak nevezte az őrizetbe vételeket. A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a Tisza Párt az államot használja politikai ellenfelei kiiktatására, miközben az NKA pályázatai nyilvánosak voltak, a támogatások elszámolási határideje pedig még le sem zárult.

Az NKA ügye azután került a figyelem középpontjába, hogy kiderült, a választások előtt több milliárd forintnyi támogatást ítéltek oda Fideszhez köthető előadóknak és szervezeteknek. Tarr Zoltán májusban felfüggesztette az alap kifizetéseit, majd tisztségéből felfüggesztette Krucsainé Herter Anikót, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő főigazgatóját is.

A NAV május végén házkutatást tartott a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogutódjánál, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél. Ennek egyik előzménye az volt, hogy sajtóhírek szerint Mága Zoltán 500 millió forintot kért egy kampányhoz kapcsolódó fellépéssorozatra, a minisztérium pedig közbenjárhatott azért, hogy az NKA biztosítsa ehhez a pénzt.

Fotó: ATV / Youtube
 

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak