Ma 10:13

A debreceni polgármester szerint a felszín alatti vizeket is beszennyezte a kínai akkuüzem

A debreceni polgármester szerint a felszín alatti vizeket is beszennyezte a kínai akkuüzem

Papp László debreceni polgármester a közösségi oldalán számolt be róla szerda délelőtt, hogy a kínai Semcorp területén szennyezés történt, amiről a Környezetvédelmi Hatóság tájékoztatta. 

Környezetszennyezés történt a Semcorp területén: határérték feletti szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben – fogalmazott a politikus a videóban, majd úgy folytatta: 

„Ez elfogadhatatlan!”

és azt is hozzátette, nem ez az első eset, hogy a környezetvédelmi szabályok megszegése merül fel a gyárral kapcsolatban. A polgármester azt kérte a Környezetvédelmi Hatóságtól, hogy folytassanak le egy széles körű vizsgálatot a Semcorppal szemben, akiket szükség esetén a gyártási tevékenységtől is eltiltana, illetve visszavonatná a környezethasználati engedélyüket is. 

„Nem állunk meg a hatósági vizsgálatok kiterjesztésénél és szükségességénél, hanem büntetőfeljelentést teszünk az ügyben” – nyilatkozta a fideszes polgármester. Papp László azt is hangsúlyozta: aki Debrecen környezetvédelmi szabályainak megszegésével játszik, annak büntetőjogi konzekvenciákkal is számolnia kell. 

A Debrecen határában álló kínai akkumulátorgyárban is mérgezés történhetett - erről számolt be az üzem egyik dolgozója februárban Tárkányi Zsoltnak. A névtelenül nyilatkozó nő története szintén rendszerszintű hiányosságokra mutathat rá, ahogy a korábban Magyar Péter által bemutatott tanúké is. Az iváncsai gyárban pedig tűz volt, erről Nagy Ervin számolt be április elején. 

Kép: Papp László/Facebook

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak