Ma 15:50

Az Uzsoki Kórház tetejéről üzent a legfőbb ügyésznek Magyar Péter

Az Uzsoki Kórház tetejéről üzent a legfőbb ügyésznek Magyar Péter

Az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről üzent Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyésznek Magyar Péter csütörtökön, miközben az egészségügyi intézményben zajló klímafejlesztésekről tartott bejárást Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel.

A miniszterelnök az élőben közvetített bejáráson azt mondta,

délután három óráig még van ideje a legfőbb ügyésznek tájékoztatást adni az úgynevezett ukrán aranykonvoj ügyében folyó nyomozás állásáról. 

Magyar arra kíváncsi, kiket hallgattak ki eddig gyanúsítottként, kik lehetnek még érintettek, és milyen nyomozati cselekmények történtek az elmúlt hetekben. Hozzátette: amennyiben nem érkezik érdemi tájékoztatás, a délutáni kormányzati sajtótájékoztatón ő fog nyilvánosságra hozni további információkat. Korábban belengette, hogy Nagy Gábor Bálint lemondására számít az ügyben, részben ezért sem tért ki a közjogi méltóságok leváltásáról szóló jogszabálytervezet a tisztségére.

A politikai üzenet mellett a látogatás fő témája a kórházi klímaberendezések helyzete volt. Magyar Péter felidézte, hogy a Tisza-kormány hivatalba lépése után az elsők között döntött a kórházi hűtési rendszerek fejlesztéséről, amelyre 3,6 milliárd forintnyi rendkívüli forrást csoportosítottak át.

A kormányfő szerint jelenleg 32 kórházban zajlanak felújítások vagy sürgős beavatkozások. Az Uzsoki Kórházra azért esett a választás, mert itt fejeződött be az egyik első nagyobb beruházás: több mint 130 millió forintból cserélték ki a folyadékhűtő rendszert. Magyar ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a munka még korántsem ért véget, az ország számos egészségügyi intézményében továbbra is problémát jelentenek az elöregedett vagy meghibásodott klímaberendezések.

Péntek éjféltől vörös hőségriasztás lép életbe, ami az egészségügyi rendszer számára is rendkívüli terhelést jelenthet. A miniszterelnök bejelentette, hogy a kormány külön koordinációs rendszert állít fel az extrém hőség kezelésére, amelyben több tárca és állami szerv is részt vesz majd.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a bejáráson arról beszélt, hogy az egészségügy egyik legfontosabb feladata az átláthatóság növelése. A tervek szerint szeptembertől indulhat a kórházi fertőzések mérését és nyilvános közzétételét biztosító rendszer is.

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak