Ma 17:42

Karácsony Gergely: „A szabadságért jobb időkben is ki kell állni”

Karácsony Gergely: „A szabadságért jobb időkben is ki kell állni”

A szombati Budapest Pride előtt adott interjút a Kontrollnak Karácsony Gergely főpolgármester. A beszélgetés középpontjában ugyan a felvonulás és a gyülekezési szabadság kérdése állt, de szóba kerültek a főváros előtt álló politikai és pénzügyi kihívások is.

Karácsony szerint a Pride az alapvető jogok melletti kiállás szimbóluma:

„A szabadságért jobb időkben is ki kell állni”

A főpolgármester arról is beszélt, hogy még azokkal is érdemes párbeszédet folytatni, akik szélsőséges nézeteket vallanak, ugyanakkor a pártpolitikai szekértáborok közötti kommunikációt ma rendkívül nehéznek látja.

Az interjúban szó esett Budapest mozgásteréről az új politikai helyzetben, a főváros és az új kormányzat kapcsolatáról, valamint a vitatott szolidaritási adóról is. Karácsony beszélt az állami forráselvonások következményeiről és arról, milyen tárgyalások zajlanak a főváros finanszírozásának kérdésében.

Külön téma volt Vitézy Dávid szerepe a budapesti politikában. A főpolgármester értékelte a közlekedési szakember jelenlegi pozícióját és azt is, milyen hatással lehet Budapest jövőjére a fővárosi közgyűlés megváltozott összetétele.

A beszélgetés végén Budapest hosszabb távú jövőképe is szóba került: Karácsony arról beszélt, milyen várost szeretne építeni a következő években, és hogyan lehet a politikai konfliktusok mellett is megőrizni a főváros működőképességét.

A részletes válaszok megtekinthető a Kontroll Youtube-csatornáján:

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak