Lemondott a baranyai Fidesz egyik legerősebb embere
Minden önkormányzati tisztségéről lemondott Őri László, a lemondó nyilatkozatát úgy ismertették a közgyűléssel, hogy maga Őri nem vett részt az ülésen.

Minden önkormányzati tisztségéről lemondott Őri László, a lemondó nyilatkozatát úgy ismertették a közgyűléssel, hogy maga Őri nem vett részt az ülésen – írta az MTI.
A politikus a nyilvános nyilatkozatában nem indokolta a lemondását. A napokban azonban a Pécs Aktuálnak arról beszélt, hogy pártja szervezeti átalakulása miatt kész távozni tisztségeiből, és visszavonul a közélettől. Azt állította, döntését saját maga hozta meg, arról sem a pártközponttal, sem Orbán Viktorral nem egyeztetett. A jövőben jogászként szeretne dolgozni, emellett több időt kíván a családjával tölteni.
Őri László az elmúlt másfél évtizedben a Fidesz egyik meghatározó baranyai politikusa volt. Pécsi önkormányzati képviselőként, majd 2014 és 2019 között alpolgármesterként dolgozott, 2019 óta pedig a Baranya Vármegyei Közgyűlés elnöki tisztségét töltötte be. A közelmúltig választókerületi elnökként is jelentős befolyással rendelkezett a helyi pártszervezetben, ez a tisztség azonban a Fidesz szervezeti átalakítása során megszűnt.
Őri tevékenységét a helyi politikában több konfliktus és vita is övezte. A helyi Fidesz hatalmi struktúrájának vezetője volt, aki részt vett a jelöltállítási és személyi döntések alakításában, amely belső vitákkal is járt a pécsi Fideszen belüli pozícióharcok, a pártbeli csoportok közötti feszültségek, illetve a jelöltállítás során.
Alpolgármesterként része volt annak a városvezetésnek, amely a 2010-es évek második felében irányította Pécset. Bár a város pénzügyi nehézségei évtizedes méretűek, de Őrinek is osztott politikai felelőssége volt alpolgármesterként, hogy a kormányzati támogatások ellenére sem sikerült tartósan stabilizálni a város gazdasági helyzetét.
A törvény szerint a többségében fideszes képviselőkből álló vármegyei közgyűlésnek saját tagjai közül, titkos szavazással kell új elnököt választania. Baranya megyében Nagy Csaba, Pécsett pedig Csizmadia Péter lettek a párt vezetői.





