Ma 13:07

Kapja az ívet rendesen a Mága Zoltán koncertjeit szervező cég az NKA-botrány miatt

Kapja az ívet rendesen a Mága Zoltán koncertjeit szervező cég az NKA-botrány miatt

A Budapesti Showszínház még tavaly vállalta el  Mága Zoltán idei országos turnéjának megszervezését, amelyen a Nemzet Színészeivel lép majd fel a fideszes prímás. Az NKA-botrány miatt azonban akkora gyűlölethullám zúdult a cégre, hogy kénytelenek voltak egy közleményt kiadni, amiben viszont továbbra is hatalmas empátiát mutatnak a közpénzfaló zenész iránt.

A Budapesti Showszínház a közösségi oldalán megjelentetett közleményben elítélte azt a gyűlöletbeszédet, amely Mága Zoltán turnéját érintően indult ellenük. Kiemelték, hogy nem a pártpolitika, hanem a saját igazságérzetük és a művészet tisztelete alapján hozták meg döntésüket- írja az Index.

Mert oké, hogy Mága Zoltán (és még sokan mások, akikről nincsen ennyi hír) sok pénzt kapott a Fidesz-kormánytól propagandacélból, vagy akár csak úgy, a produkciói támogatására, de erről amúgy vajon ki tehet? A művész, aki egyébként hisz abban a rendszerben, amiben élt, ezért neki nem meghasonulás propagálni is azt, vagy az, aki felajánlja, megteremti a jogi lehetőségét, és kifizeti akkor is, ha tudja: ez nem túl törvényes így?

– olvasható a Budapesti Showszínház vezetésének szerecsenmosdatása a közleményben. Majd azzal folytatták, hogy színházuk az elmúlt 14 évben semmilyen állami támogatásban nem részesült, pedig nekik is szükségük lett volna rá például a pandémia időszaka alatt.

Mélységesen együtt ereznek a NER-ben és a közpénzmilliárdokban lubickoló Mágával

„Most se fogunk kapni nyilván, mert elvállaltuk ezt a Mága-turnét, s hát megint vannak fenntartásaink. Főleg ezzel a gyűlölködéssel szemben, ami a »legyőzöttek« felé kezd elburjánzani” – folytatódik a bejegyzés. Majd megtudhatjuk azt is, hogy valójában miért határoztak úgy, hogy minden ellenszél ellenére is elvállalják a turné megszervezését:

Hát, ezért vállaltuk el ezt a koncert turnét. Mert bántja az igazságérzetünket az, hogy azért cigányozunk, azért megyünk át primitív ősemberbe, azért gyalázkodunk, fenyegetőzünk és ajvékolunk egy emberre, mert elfogadta azt, amit felajánlottak neki olyasmiért, ami az elveivel egyező volt, s így olyasmiket hozott létre belőle, ami az önazonosságában nem sértette. Ki meri azt mondani, hogy ez nem felvállalható?

Meglátásuk szerint „a NER egy métely volt”, ám ezt a ténymegállapítást nem tartják jogosnak egy lapon említeni „egy művésszel, aki öregbítette az ország hírnevét”. A Budapesti Showszínháznál bíznak abban, hogy a turné kezdetéig megtörténik a valódi bűnösök elszámoltatása, és „hagyják dolgozni a valódi művészeket”. A poszt alá kommentelők döntő többsége persze nem így vélekedik: 

Szerintem amíg nem tisztázódnak az NKA körüli botrányos pénz kifizetések, célszerübb lenne ezeket az érintett „müvészeket” nem foglalkoztatni. 

Túlmutat az erkölcsi korláton, amit Mága Zoltán művelt, saját nimbuszát törte meg, és alacsonyította le a pénz miatt. Ezt nem bocsátják meg az emberek...

A nyomdafestéket nem tűrő hozzászólásokat direkt nem idézzük, de azokból is van bőven.

Fotó: Wikipedia
 

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak