Ma 18:59

Fideszes kettős mérce: Ákos jó, Majka rossz

Kontroll.hu
Kontroll.hu
Fideszes kettős mérce: Ákos jó, Majka rossz

Tíz évvel ezelőtt Orbán Viktor még megvédte Ákost, amikor az énekes egyik nyilatkozata miatt az egyik legnagyobb szponzora felbontotta vele a szerződést. Most viszont a teljes kormányzati propagandasajtó és a fideszes politikusok is örömmel fogadták, hogy az egyik NER-es oligarcha cége megszüntette Majka anyagi támogatását.

Terjedelmes posztban válaszolt vasárnap a Facebookon Majka azoknak, akik az elmúlt napokban azért támadták, mert a debreceni Campus Fesztiválon a nagy sikerű „Csurran,cseppen” című számának a végén eljátszotta, hogy a fiktív Bindzsisztán elnökeként fejbelövik, amit a kormánypropaganda úgy értelmezett, hogy „a miniszterelnök kivégzésére buzdította” a közönségét. Szerinte „boszorkányüldözést” indítottak ellene a fideszes politikusok és a propagandistáik.

„Deutsch, Bayer, Dopeman, Deák, Bohár, az egész Hír TV, Mandiner és még sok olyan szereplője a mai közéletnek, akiknek talán munkájuk sincs, ha hozzám hasonló embereket nem lehet mocskolni.”

Majka azt is írja, bár számára akár hízelgő is tudna lenni, hogy a külügyminiszter, a miniszterelnök, a közlekedési miniszter is érdemesnek találta arra, hogy egyáltalán szóba hozza és vele példálózzon, de azért erről a hírnévről szívesen lemondott volna. 

„Inkább hallgattam volna észérveket azzal kapcsolatban, miért ér a pénzem minden év végén sokkal kevesebbet, vagy azt, miért van, hogy ennyire barátkozunk az orosz medvével, vagy hogy a vasút egy óra alatt miért késik ötöt, vagy hogy miért nincs előzetesben senki azért, mert eltűnt 500 milliárd forint a Magyar Nemzeti Bankból… Ennél én fontosabb lennék? Kétlem… Vagy ha igen, akkor nagy a baj…”

Majka úgy véli, nem harcosok klubjára van szükség, hanem vitákra, beszélgetésekre és az álláspontok ütköztetésére, mivel szerinte minden demokráciának ez az alapja, amire lehet építeni.

„Az elmúlt 25 évben kiképeztem magam abból, hogy bírjam a mocskolódást. Azonban annyi faszság, ami az elmúlt két hétben megjelent, még engem is megterhelt. Pénzt kapok Brüsszelből (ahol még sosem jártam), pénzt kapok Magyar Pétertől (akivel még sosem találkoztam), és pénzt kapok az RTL-től. Az utóbbit beismerem… ott dolgozom. Fizetnek érte” 

– írja Majka, aki később hozzáteszi azt is:

„Egyébként, ha valaki tudja, hol van az a pénz, amit Magyar vagy Brüsszel küldött, szóljon már. Elmegyek érte szívesen, és felajánlom valamelyik kórháznak, ahol a műtőben nincs klíma.”

Majka kijelenti, hogy tiszteli az országot, ahol felnőtt, és szereti a magyar embereket, függetlenül pártállástól, vallási nézetektől, származástól. Fenntartja viszont a jogot arra, hogy akkor és azt mondjon, amit akar, a normalitás keretein belül.

„A továbbiakban hajlandó sem vagyok reagálni azokra a koholt vádakra, amik csak azt támasztják alá, hogy rettentően nagy szükség van a politikai klíma megváltoztatására ebben az országban.” 

Majka megjegyzi azt is, hogy részéről az ügy ezzel le van zárva, és azért nem válaszolt eddig a One egyoldalú szerződésbontásának a hírére sem, mert szerinte az egy élő szerződés, amihez továbbra is tartja magát.

Tíz éve a Fidesz még másként gondolkodott a művészek véleményszabadságáról

„Magyarországon föl lehet mondani megkötött szerződéseket, ezt a jog pontosan szabályozza. De szerintem ellentétes az alkotmánnyal az, hogy ha valaki azzal az indokkal mond föl egy szerződést, hogy nem tetszik neki annak az embernek a véleménye, akivel egyébként korábban szerződést kötött. Ez elnyomás, ez visszaélés, és szerintem ezt nem szabad elfogadni”

– ezt Orbán Viktor mondta tíz évvel ezelőtt, amikor a Telekom felmondta az Ákossal kötött szponzorációs szerződését. 

Hasonló események zajlanak most Majka és a One Magyarország telekommunikációs cég között, mint nagyjából tíz éve a Telekom és Kovács Ákos esetében. 

Az kormánypárti szimpátiáját soha sem rejtő énekes akkor arról fejtette ki véleményét egy interjúban, hogy szerinte mi a dolguk a nőknek: beteljesíteni a női princípiumot, gyereket szülni, nem pedig az, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak.

A Telex felidézte, hogy a Telekom napokon belül szerződést bontott Ákossal, ami többeket arra késztetett, hogy a zenész mellett foglaljanak állást. 

Orbán Viktor a botrány kapcsán arról beszélt, hogy a probléma szerinte felveti annak a kérdését, hogy egy „egy nagy nemzetközi cég megteheti-e, hogy megbüntet-e egy magyar embert azért, mert elmondja a véleményét. Ez alkotmányos szabadság, szólásszabadság kérdése.”

Hiába dolgozott évtizedekig a színtiszta NER-tulajdonban levő TV2-nél Majka, és osztott meg vele boldogan közös fotót korábban Szijjártó Péter, az énekessel folytatott együttműködését a One Magyarország csütörtökön felmondta , miután a kormányközeli Magyar Nemzet egy cikkben számonkérte számos nagyvállalat mellett a One-t is, hogy miért hallgatnak Majka Campus fesztiválos fellépése ügyében.

„Az üzleti döntés hátterében az énekes-előadóművész Campus Fesztiválon bemutatott erőszakos színpadi produkciója, valamint az elmúlt időszakban tett közéleti megnyilvánulásai állnak. Mindezek ellentétesek a 4iG Csoport alapértékeivel és szerződésben megfogalmazott elvárásaival, valamint éles ellentétben állnak a One márka által képviselt értékekkel” – olvasható a cég állásfoglalásában.

A One, azaz a korábbi Vodafone egyébként annak a 4iG Zrt.-nek az érdekeltsége, amelynek legfőbb tulajdonosa a NER-es oligarcha, Jászai Gellért, akit néhány hónapja együtt fotóztak le Orbán Viktor egyik lányával, amikor együtt érkeztek meg egy magánrepülővel a Maldív-szigetekről egy közös családi nyaralás után.

Fotó: Facebook / Szijjártó Péter

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre