Ma 16:01

Vitézy Dávid: Az oroszok és a csődeljárás után újraindul a Dunakeszi Járműjavító

Vitézy Dávid: Az oroszok és a csődeljárás után újraindul a Dunakeszi Járműjavító

Újraindította a MÁV az InterCity-kocsik és hálókocsik fővizsgáztatását a Dunakeszi Járműjavítóban – jelentette be Vitézy Dávid közlekedési miniszter közösségi oldalán. A tárcavezető szerint ez fontos lépés lehet a magyar vasút egyik legsúlyosabb problémájának kezelésében, hiszen a MÁV járműállományának jelentős része jelenleg sem üzemképes.

Vitézy emlékeztetett arra, hogy hivatalba lépésekor komoly lemaradásokkal szembesült. Mint írta, úgy vette át a minisztériumot, hogy „a MÁV meglévő szerelvényeinek negyede nem volt forgalomképes, mert javításra vagy fővizsgára várt”. A miniszter szerint ennek egyik fő oka a Dunakeszi Járműjavító elmúlt évekbeli működése volt.

A tárcavezető élesen bírálta az előző időszak döntéseit. Bejegyzésében azt írta, hogy a járműjavítót „először kijátszották az oroszoknak és a gazdasági hátországnak, majd amikor az üzlet mégsem bizonyult elég jövedelmezőnek, hagyták csődbe menni”, végül pedig az államnak kellett visszavennie a céget. Vitézy szerint az üzem helyzete különösen nehéz, hiszen a munkavégzés gyakorlatilag egy éve leállt.

A közel 800 embert foglalkoztató vállalat teljes helyreállítása hosszabb folyamat lesz, ugyanakkor a fővizsgáztatási tevékenység újraindítását azonnali eredményként értékelte a miniszter. Kiemelte, hogy a MÁV immár tulajdonosként áll a járműjavító mögött, így megkezdődhet azoknak az IC- és hálókocsiknak a forgalomba állítása, amelyek hónapok vagy akár évek óta vártak a szükséges munkálatokra.

Vitézy ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a problémák nem oldódnak meg egyik napról a másikra. Mint fogalmazott, sok esetben az alkatrész- és részegységellátás hónapokat vesz igénybe, ráadásul egy fizetésképtelen vállalat korábban nem tudott megbízható partnerként működni. „Ennek azonban vége, a MÁV a járműjavító mögé állt” – írta.

A miniszter szerint a vasúti közlekedésben ma is érezhetőek az elmúlt évek elmaradt döntéseinek következményei. „Naponta szembesülök azzal, az elmúlt években elmaradt döntések milyen károkat okoznak a jelenlegi üzemben” – fogalmazott, hozzátéve, hogy a kormányzat célja a felhalmozódott problémák fokozatos rendezése és a vasúti szolgáltatások megbízhatóságának helyreállítása.

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak