Ma 12:24

Magyarország Oligarchái Egyesüljetek! Tőlük várná a fideszes médiumok megmentését Ferencz Orsolya és Navracsics Tibor

Magyarország Oligarchái Egyesüljetek! Tőlük várná a fideszes médiumok megmentését Ferencz Orsolya és Navracsics Tibor

Nyílt levélben fordultak az Orbán-kormányok pénzén meggazdagodott üzleti szereplőkhöz Navracsics Tibor volt miniszter és Ferencz Orsolya korábbi űrispán asszony. A kezdeményezés célja, hogy a 2026-os választási vereség után sorra bedőlő fideszes orgánumokat új finanszírozási forrásokhoz segítsék, elsősorban a NER-közeli vállalkozók támogatásával.

„Úgy véljük, nem csak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett” - írja nyílt levelében Ferencz Orsolya az Orbán rendszer űrispánja és Navracsics Tibor, a korábbi kormány prominens tagja.

Levelük szerint a jobboldali nyilvánosság jelentős része nehéz helyzetbe került az állami hirdetések és központi támogatások visszaesése miatt. Huth Gergely, a Pesti Srácok nevű propagandalap főszerkesztője is arról beszélt, miután el kellett bocsájtania összes alkalmazottját, hogy “ez nem jelenti a lap végét”. Ha Ferencz és Navracsics célt ér, talán ez a kijelentés igaz lesz.

A szerzők úgy vélik, hogy a “konzervatív” sajtó fennmaradása nemcsak üzleti, hanem politikai és kulturális érdek is, ezért a nemzetinek nevezett oldalon megerősödött gazdasági szereplőknek nagyobb felelősséget kellene vállalniuk annak működtetésében.

„A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert. Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hátát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, a sajtó munkatársainak is” - fogalmaztak.

Ferencz vs Fidesz

Ferencz Orsolya korábban is bírálta pártáját. Először arról beszélt, hogy a Fidesznek szembe kellene néznie a vereség okaival. Később belső információk szerint nagy grénum előtt, Orbán Viktorral egy színpadon is közölte nézeteit párt társaival, akik tapssal jutalmazták őszinteségét. A döntéshozók már nem így látták kiállását, nem kapott képviselői helyet a Parlamentben. Ferencz Orsolya legutóbb a Fidesz kongresszusa után osztotta meg kritikus nézeteit a sajtóval, ahol szerkesztőségünk Orbán Viktor, leköszönt miniszterelnököt is tudta kérdezni.

Csatlakozzon hozzánk közösségi oldalainkon is!
Ne maradjon le semmiről...
Iratkozzon fel hírlevelünkre
Kapcsolódó tartalmak